TOP

Ako si vybrať dobrý vankúš?

Dobrý spánok znamená viac ako kvalitná posteľ a matrac. Nepostrádateľný je aj vankúš, ktorý nám počas spánku optimálne podopiera hlavu. Ako si však presne vyberiete ten, ktorý je pre vás najvhodnejší?

Pri výbere vankúša, ktorý vám bude dokonale vyhovovať, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí:

Poloha pri spánku: spíte na bruchu, na boku alebo na chrbte?

Matrac: Aký máte matrac?

Materiály: Aký pocit preferujete?

Alergie: Trpíte alergiou na roztoče alebo latex?

Aká je vaša poloha pri spánku?

Vankúš je vlastne akýmsi „predĺžením“ vášho matraca. Primárne slúži na to, aby vám optimálne podopieral hlavu, keď spíte. Vďaka podpore sa svaly na krku uvoľnia a dodajú vášmu telu zdravú, prirodzenú polohu.

Spím na boku (50% ľudí)

Radšej spíte na boku? V takom prípade bude najväčší tlak na vaše ramená. Je dobré optimálne vyplniť priestor, ktorý existuje medzi vašim krkom a ramenami. Ak tak urobíte, poskytnete optimálnu podporu vášmu telu. Máte radi vankúš, ktorý je príjemný, chladný a ktorý si zachováva tvar po celú noc? V takom prípade zvoľte Auping Cloud. Ak si pred spaním radi nadýchate vankúš, Auping Dew a Auping Nest môžu byť pre vás perfektnou voľbou.

Spím na bruchu (10% ľudí)

Spánok na bruchu sa spravidla neodporúča. Núti vás otáčať hlavou počas spánku, aby ste mohli normálne dýchať. Otáčaním hlavy vytvoríte na krku ďalšie napätie, ktoré môže niekedy viesť až k zraneniu. Ak je však toto váš obľúbený spôsob spánku, potom je najlepšie zvoliť nízky a flexibilný vankúš. Nízky a flexibilný znamená, že váš krk bude v najprirodzenejšej polohe. Keď to vezmeme do úvahy, Auping Cloud s výškou 8 centimetrov je asi najlepší pre tých z nás, ktorí radi spia na bruchu.

Spím na chrbte (40% ľudí)

Tým, ktorí spia na chrbte najviac vyhovuje flexibilný vankúš, ktorý poskytuje dostatok miesta pre ich ramená. Spravidla sa k nim najlepšie hodí vankúš, ktorý je o niečo pevnejší a trochu tenší. Auping Cloud alebo Auping Dew pravdepodobne najlepšou voľbou, ak spíte na chrbte.

Vankúš Auping Cloud
Vankúš Auping Cloud
Vankúš Auping Cloud

Aký máte matrac?

Pri výbere vankúša je dobré mať na pamäti pevnosť matraca. Ak je váš matrac na mäkkej strane, takže sa doňho akosi ponoríte, najlepšie vám bude mäkký. Platí to aj naopak: ak spíte na pevnejšom matraci, je najlepšie vybrať si tiež pevný vankúš. Máte matrac so špeciálnou zónou pre ramená? To zvyčajne znamená, že sa vaše ramená ponoria do matraca o niečo viac. V tom prípade je pre vás najvhodnejší nižší (alebo mäkší). To zabráni tomu, aby sa vám krk počas spánku pokrčil.

Materiál: čo máte najradšej?

Máte radi vankúš, ktorý drží tvar, kým spíte? Potom je pre vás ideálny vankúš Auping Cloud. Je to mäkký a pružný vankúš vyrobený z prírodného latexu. Máte radi vankúš trochu jemnejší? Zvoľte páperový vankúš ako je Auping Nest.

Vankúš a alergie

Trpíte alergiou na roztoče? Alebo si len radi periete každú chvíľu svoje vankúše? V tom prípade je Auping Dew pre vás tou správnou voľbou. Auping Dew je hypoalergénny a ľahko umývateľný. Ak máte alergiu na roztoče, ale radi spíte na vankúši, ktorý je plný páperia? Auping Nest si zamilujete. Tento páperový vankúš nesie označenie NoMite. To znamená, že vonkajší kryt vankúša je pevne tkaný, takže domáce roztoče do neho nedokážu preniknúť.