TOP

EARTHIC – novinka od Cosentino

Španielska značka Cosentino, dlhodobý líder v oblasti povrchových materiálov, nás opäť prekvapuje svojou revolučnou kolekciou sviežych noviniek.

Poďte sa s nami pozrieť na tú najnovšiu s názvom EARTHIC, ktorá vznikla v spolupráci s renomovaným talianskym štúdiom Formantasma. Oficiálne bola odhalená na Milan Design Week a neskôr bude uvedená aj v Ázii, vrátane Malajzie, v júli 2024.

„Earthic je viac ako len povrch.“

EARTHIC NIE JE LEN PRODUKT, JE TO VÝSKUMNÝ PROJEKT SPOLOČNOSTI COSENTINO V OBLASTI MATERIÁLOV A UDRŽATEĽNOSTI V SPOLOČNOSTI V SPOLUPRÁCI S IKONICKÝM ŠTÚDIOM FORMAFANTASMA.

ffrom-02-5
ffrom-01-2
ffrom-01-1

Milánske štúdio Formafantasma, ktoré vedú Andrea Trimarchi a Simone Farresin, sa vyznačuje svojím prístupom k udržateľnému dizajnu a dôrazom na inovatívne riešenia, ktoré sú ekologicky a eticky zodpovedné. Ich práca zahŕňa experimentovanie s rôznymi materiálmi a technikami, pričom často rieši otázky súvisiace s obehovou ekonomikou a vzťahom medzi dizajnom a prírodou. Formafantasma získalo uznanie medzinárodnej komunity a spolupracuje s poprednými značkami na vytvorení estetických, funkčných a ekologických produktov.

Teraz sa spojili s Cosentino, aby vytvoril novú kolekciu, ktorá skúma inovatívne a udržateľné zdroje materiálov.

ANDREA TRIMARCHI a SIMONE FARRESIN

Predstavujú nový udržateľný povrch s maximálne 10% kremeňa, vytvorený inovatívnym zložením a komplexným výrobným procesom, ktorý je výsledkom rokov výskumu a vývoja. Využívajú výber prvotriednych minerálov, recyklovaného skla, PET, bioživice a fragmentov Dektonu na zmiernenie ťažby surovín, obmedzenie erózie pôdy a emisií CO2. Okrem toho je vyrábaný s 99% recyklovanou vodou a 100% certifikovanou obnoviteľnou elektrickou energiou.

Earthic do svojich ekologických povrchov zapracováva až 30% recyklovaných zložiek.

Šedý povrch pokropený bielymi recyklovanými fragmentmi PET, ktoré vytvárajú jemný, ale zložitý vzor, ktorý priťahuje pozornosť a dodáva hĺbku jeho kompozícii.

Temnejší odtieň sivej elegantne ozvlášnený bielymi akcentmi, vytvárajúci vizuálne atraktívny kontrast. Odtieň sivej s pocitom modernosti a minimalizmu.

Ohromujúci, ale elegantný s antracitovým pozadím a rozptýlenými recyklovanými škálami PET po povrchu pripomínajúci nočnú oblohu.

EARTHIC na Milan Design Week

62. ročník prestížneho podujatia ponúkol týždeň plný dizajnu, inovácií a kreativity! A nemohla tu chýbať ani značka Cosentino, kde predstavila kolekciu EARTHIC v prehliadke Teatro.

Vstup do hlavného priestoru uvádzal návštevníkov do očarujúcej krajiny so sochami z povrchov EARTHIC. Stredom tejto krajiny bol stĺp holografických obrazoviek, ktorý ponúkal hypnotický vizuál, a zábery materiálu na stene LED vytvárali podmanivú krajinu podobnú mesiacu.

Zážitok bol rozdelený na tri poschodia Teatro, pričom každé slúžilo ako kapitola príbehu EARTHIC. Od recyklovaného PET po recyklované úlomky Dekton, každý balkón rozpráva príbeh o zložení komponentov EARTHIC. Prostredníctvom video vizuálov a vedeckých údajov návštevníci získali poznatky o udržateľnosti a boli ponorení do pôvodu a estetiky materiálov.

Na treťom balkóne sa návštevníci mohli zapojiť do rozhovoru priamo so štúdiom s Formafantasma, ktorý poskytol hlbšie pochopenie spolupráce a úlohy Cosentina pri vývoji kolekcie a vylepšení udržateľnosti.

Neodolateľne odolné povrchy od Cosentino nájdete v showroome PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave