TOP
Recept na Cobb Šalát

Cobb Šalát

Máte chuť na niečo dobré, no vaša chladnička ponúka len z každého rožku trošku? Vyskúšajte tento recept na Cobb šalát. Hovorí sa, že korene tejto klasiky z USA  siahajú až do kuchýň amerických reštaurácií medzi hladných čašníkov a kuchárov. Po celom dni bez poriadneho jedla si  z toho, čo im z varenia zvýšilo pripravili svoju vlastnú polnočnú špecialitu.

Pripravte si túto dobrotu aj vy, určite vás nasýti. Recept je jednoduchý a ak vám nejaká ingrediencia chýba, nezúfajte a pokojne to nahraďte niečím iným.

Ingrediencie /4 porcie/

100 g  slaniny

vajcia

1 PL  rastlinného oleja

2  kuracie prsia

2  srdcia rímskeho šalátu

½  uhorky

½  avokáda

150 g  cherry paradajok

½  červenej cibule

10 g  pažítky

50 ml  olivového oleja

1⅓ PL  balzamikového octu

1 ČL  horčice

80 g  modrého syru

            soľ

            korenie

Nutričná hodnota na jednu porciu

Kalórie

1147

Bielkoviny

62g

Tuky

90g

Sacharidy

26g

Recept na Cobb Šalát

Krok 1

Recept na cobb šalát

Najprv si predhrejeme rúru na 160°C/325°F. Kým sa rúra zohrieva, vystelieme si plech papierom na pečenie a poukladáme naň plátky slaniny. Vložíme do rozohriatej rúry a opekáme cca. 10 min., respektíve kým nebude pekne chrumkavá do chrumkava. Potom si uvaríme vajcia v hrnci s vriacou vodou cca. 8 min., následne ich vyberieme a ochladíme v miske so studenou vodou.

Krok 2

Zohrejeme si panvicu na strednom ohni. Pridáme rastlinný olej, na ktorom opekáme kuracie prsia cca. 4 minúty, potom ich otočíme a smažíme ďalšie 4 minúty, alebo kým nie sú uvarené. Dochutíme soľou a korením. Vyberieme a necháme chvíľu vychladnúť a potom nakrájame.

Krok 3

Srdiečka rímskeho šalátu umyjeme, osušíme, a nakrájame na pásiky. Potom nakrájame uhorku. Avokádo prekrojíme na polovicu, opatrne vyberieme jadierka a taktiež na prúžky nakrájame. Cherry paradajky stačí iba rozpoliť. Červenú cibuľu ošúpeme a nakrájame nadrobno. Pažítku taktiež nasekáme nadrobno. Napokon ošúpeme a rozštvrtíme naše vychladené vajíčka.

Krok 4

Recept na cobb šalát

V tomto kroku si spravíme dresing z olivového oleja, balzamikového octu a horčice. Všetky ingrediencie zamiešame a dochutíme korením a octom.

Krok 5

Recept na cobb šalát

Nakoniec zmiešame rímsky šalát s dresingom a naaranžujeme ho na tanier spolu s ostatnými surovinami. Na vrch už len rozdrobíme modrý syr a môžeme si vychutnať túto rýchlu špecialitku. Dobrú chuť!

A môže sa ísť jesť. Dobrú chuť!

Zdroj: www.kitchenstories.com