TOP
Raňajkové Quiche

Raňajkové Quiche poháre

Prekvapte zajtra ráno svoju rodinku originálnymi raňajkami. Tieto rozkošné raňajkové poháriky sú zdrobneninami slaného koláča quiche, ktorý je typickou francúzskou delikatesou.

Je to jednoduchý recept s kreatívnym výsledkom. Tak prečo sa doň nepustiť? Stačí mať doma lístkové cesto a to ostatné sa u vás už isto nájde.

Ingrediencie /12 porcií/

1 balenie  lístkového cesta

vajcia

250 g  šunky

100 g  čedaru

5 g  pažítky

50 ml  smotany

  soľ

  korenie

Nutričná hodnota na jednu porciu

Kalórie

216

Bielkoviny

9g

Tuky

15g

Sacharidy

10g

Recept na Raňajkové Quiche poháre

Krok 1

Řaňajkové Quiche Poháre Krok 1

Začneme predhriatím rúry na 200 °C/390 °F. Potom si zo svojej zásoby plechov a foriem vyberieme formu na muffiny, ktorú poriadne vymastíme. Naše lístkové cesto si nakrájame na štvorce, ktoré následne vložíme do formy. Šunku nakrájame na kocky, pažítku na jemné krúžky  a čedar nahrubo nastrúhame.

Krok 2

Řaňajkové Quiche Poháre Krok 2

Potom prichádzajú na rad vajíčka a smotana. Vajcia rozbijeme a v malej miske ich jemne vyšľaháme alebo rýchlo vymiešame do vláčnej peny. Za stáleho miešania postupne pridáme smotanu, soľ a korenie. Miešame, dokým sa celá zmes nespojí do jedného.

Krok 3

Do pripravených košíčkov rovnomerne rozložíme našu vopred nakrájanú šunku, syr a pažítku. No a nakoniec zalejeme každý pohárik vaječnou zmesou a vložíme  do predhriatej rúry. Pečieme cca. 15 minút alebo kým lístkové cesto nie je zlatohnedé.

Vyberieme pochutinu z rúry a môže sa ísť raňajkovať.

Dobrú chuť!

Zdroj: www.kitchenstories.com