TOP

Správne spotrebiče do kuchyne

Každý z nás sa chce doma cítiť dobre a hľadá pre svoju domácnosť to najlepšie. Najkrajší dizajn, najoriginálnejšie doplnky, najlepší televízor, najrýchlejší internet. Okrem vecí, ktoré ulahodia nášmu oku, alebo spríjemňujú náš voľný čas, dopĺňajú náš domov aj zariadenia, ktoré urýchľujú naše povinnosti. 

Spotrebiče v podstate riadia náš voľný čas. Veď, kto z nás nestrávi veľa času pri práčke či žehličke pred odchodom na dovolenku? Veľa z nás, vášnivých kulinárov a gazdiniek stojí pol soboty či nedele pri sporáku a užívame si varenie obľúbeného sobotňajšieho či nedelňajšieho obeda.

Tak, ako si vyberáme najvýkonnejší počítač či najkvalitnejší televízor, je dobré si vybrať aj tie najlepšie a najkvalitnejšie kuchynské spotrebiče.

Výber správneho sporáku

Práve teraz v lete je veľmi podstatné, aby ste si zbytočne nevyhrievali dom horúcou rúrou či pomalým sporákom. Ak máte dom napojený na plyn a hľadáte najlacnejšie riešenie, plynový sporák je pre vás tou najvýhodnejšou možnosťou. Toto tradičné riešenie má aj svoje určité negatíva. Strachy z úniku plynu či súťaže, kde posledný umýva sporák sú v každej domácnosti dobre známe. 

Elektrická varná doska vás týchto nevýhod zbaví s okamžitou platnosťou. Sklokeramické elektrické varné dosky krásne zapadnú do moderných kuchýň s čistými líniami. Ich údržba je s plynovými horákmi neporovnateľná, stačí jedno pretretie vlhkou handrou. Tieto varné dosky sa však neodporúčajú kvôli dlhšiemu nábehu tepla a jeho regulácií. 

Pre okamžitý nábeh teploty a flexibilné ovládanie je najlepšou voľbou indukcia. Indukčné varné dosky využívajú síce elektrinu ako zdroj energie, no pod svojím povrchom nemajú horáky, ale špeciálne cievky, ktoré vytvárajú elektromagnetické pole. Táto energia ohrieva priamo len samotné panvice a hrnce, okolie ostáva studené, vďaka čomu je riziko popálenia minimálne. Z tohto pohľadu je indukčné varenie najrýchlejšie a najúspornejšie. Samozrejme kvalita a ušetrený čas stojí o niečo viac.

Keď je reč o kvalite, nemecká značka Siemens je výbornou voľbou. Ich exkluzívny rad spotrebičov studioLine vám dožičí nezameniteľný pôžitok z každého varenia či pečenia. Tieto špičkové vstavané spotrebiče Siemens studioLine  sú unikátne svojím elegatným a minimalistickým dizajnom, kvalitnými materiálmi a tými najnovšími technológiami, ktoré uľahčia a spríjemnia váš život v kuchyni.

Kúpte si vybrané modely spotrebičov v období od 1. októbra 2021 do 15. decembra 2021, zaregistrujte ich a získajte späť až 360€ formou CASH-BACKU.

Spotrebiče Siemens studioLine s 5 ročnou zárukou sú dostupné v architektonickom štúdiu PLAAN ARCHITEKTI.

Varenie so siemens studioline

Viete robiť viacero vecí naraz, no vaša varná doska vám to nedovolí? Rad studioLine ponúka varenie na inovatívnej celoplošnej indukcií s možnosťou umiestnenia až šiestich kusov riadu. Doprajte si „neobmedzený“ voľný priestor na vaše kulinárske špeciality a zažite jednoduché varenie bez hraníc na flexibilnej varnej doske.

Hrnce a panvice môžete presúvať úplne kdekoľvek bez toho, aby ste museli niečo nastavovať. Flexibilná indukčná doska okamžite rozpozná počet, veľkosť a tvar riadu a automaticky nastaví varnú zónu a zachová konkrétne nastavenia.

Odsajte zbytočné teplo a pachy z varenia

Rad studioLine ponúka dokonalý súlad dvoch spotrebičov v jednom: indukčná varná doska a výkonný integrovaný odsávač pár. Žiadne výpary v zornom poli, zmiešaný zápach a žiadny hluk pri varení . Tento inovatívny systém zabezpečí úplne tiché odsávanie vďaka iQdrive motoru. Elegantný minimalistický dizajn takejto kombinácie, vám aj vaším hosťom vyrazí dych.

Ďalším inovatívnym spôsobom je štýlový skoro neviditeľný systém odsávania pár Siemens glassdraft Air. Tento odsávač sa ukáže len vtedy, keď je to potrebné a po varení sa diskrétne skryje  do nerezového rámu priamo za varnou doskou. Táto novinka v odsávaní určite ohúri vašich hostí aj po dizajnovej, aj po funkčnej stránke.

Prebytkového tepla a pary z varenia sa však môžete jednoducho zbaviť aj stropnými, komínovými či ostrovčekovými odsávačmi vzduchu.  Vďaka systému cookConnect ich môžete ovládať priamo z vašej varnej dosky.

Rúry studioline

Rúry studioLine sršia dokonalosťou. Ich dizajn je taktiež elegantný, jedinečný a moderný. Zapadnú do každej kuchyne. Vďaka zjednotenému dizajnu bude všetko skvele ladiť a pôsobiť celistvým dojmom. Vďaka vákuovej metóde Sous-vide v rúre z radu studioLine ohúrite vašich hostí výborným jedlom tak, ako ešte nikdy. 

Kombinované parné rúry studioLine vám dovoľujú variť na pare, piecť v horúcom vzduchu alebo skombinovať oboje naraz. Ovocie, zelenina a mäso si zachovajú plnú chuť a budú ľahšie stráviteľné. 

Čištiť zapečenú rúru sa nechce asi nikomu z nás. Našťastie rúry studioLine sa vyčistia samy, vďaka technológii activeClean. Rúra sa zohreje na veľmi vysokú teplotu, ktorá spáli nečistoty vnútri rúry na popol. Ten potom stačí zotrieť vlhkou handričkou.

Samozrejme na vypekanie nemáme vždy čas. Ak však nechceme jesť stále to isté do kola nemáme inú možnosť. Alebo máme? Pre rúry studioLine je rýchlosť na prvom mieste. S funkciou varioSpeed a coolStart vieme piecť, variť či rozmrazovať až dvojnásobnou rýchlosťou.

Po obede umyje

Siemens studioLine vás nenechá v štichu ani keď dovaríte. Ich umývačky riadu sú rovnako inovatívne ako ostatné spotrebiče. Majú vysoko citlivé senzory, ktoré automaticky merajú spotrebu vody, teplotu a stupeň znečistenia. Všetko má v nich svoje miesto, sú veľmi flexibilné a vkladanie či vyberanie riadu je s nimi mimoriadne jednoduché a pohodlné. 

Keď pozvete svojich priateľov na večeru viete, že na prvom dojme záleží. Technológia Zeolith a Airflow dodá vašim pohárom brilantný lesk a všetok riad zanechá dokonale čistý, lesklý a suchý.

Aplikácia home connect

Zjednodušte si život a nechajte priestor pre neobyčajné chvíle s vašou rodinkou. Jedným kliknutím do mobilu si viete užiť svoj život bez zbytočných strachov a starostí. S aplikáciou Home Connect môžete mať všetky svoje Siemens spotrebiče pod kontrolou. Predhrejte si rúru cestou z práce, nechajte sušičku, nech sa sama dohovorí s práčkou, povedzte umývačke nech vám doma umyje riad alebo nahliadnite do svojej chladničky rovno zo supermarketu.

S rúrami či varnými doskami Siemens pripojenými k wi-fi si môžete v aplikácii Home Connect vyberať z menu najlepších receptov a potom jedným kliknutím dať zariadeniam potrebné inštrukcie a nastavenia. 

Dajte týmto vysokokvalitným spotrebičom šancu uľahčiť vám život a z varenia spraviť vaše hobby. Poďakuje sa vám za to výborným jedlom a elegantným dizajnom, ktorý sadne do každej kuchyne.

Pri kúpe vybraných modelov práčok, sušičiek a chladničiek s mrazničkou môžete teraz získať späť až 240 € formou CASH-BACKU.