TOP

Nábytok Bolia – Kvalitný dizajn, udržateľné hodnoty, jedinečný štýl

Sme v čase, kedy sa z nás stali vášnivejší, uvedomelejší a selektívnejší spotrebitelia ako kedykoľvek predtým. Pri hľadaní vecí, ktoré vydržia dlhé roky, dbáme na kvalitu, remeselné spracovanie a nadčasový dizajn. Milujeme šikovné a udržateľné riešenia a rozčuľuje nás, keď sa míňajú zdroje.

Všetci chceme zo svojho života vyťažiť maximum a čoraz viac si uvedomujeme, ako môžeme optimalizovať svoju myseľ, telo, zdravie a pohodu tým, že sa zameriame na jedlo, ktoré jeme, na rozhodnutia ktoré robíme, na ľudí, s ktorými sa stretávame, na veci, ktoré kupujeme, prostredie a miesto, v ktorom žijeme a pracujeme.

Poctivosť, kvalita a trvanlivosť sú témy, ktoré tvoria jadro našich rozhodnutí, keď nakupujeme všetko od čerstvých potravín až po pohovky na mieru. To je skvelá správa – pretože to znamená, že si všetci uvedomujeme našu spotrebu, robíme zdravšie rozhodnutia a kupujeme menej, ale lepších produktov.

Bolia

Medzinárodná dizajnérska spoločnosť, ktorá miluje reinterpretáciu škandinávskeho dizajnu a vytvára elegantné priestory v od domácností až po pracoviská. „Sme hrdí na to, že sme kreatívna spoločnosť, ktorá zakladá svoje podnikanie na ľudských hodnotách. Našou ambíciou je zabezpečiť trvalo udržateľný rast a zdieľať našu kreativitu a vášeň pre lepšie rozhodnutia.“

Bolia sú optimisti, ktorí veria, že svet sa pomaly mení k lepšiemu a dáva priestor novým možnostiam. Ako sa mení svet, menia sa aj spotrebitelia, mením sa ja a meníte sa aj vy. Každým dňom sa stávame vnímavejšími, robíme vedomejšie, ekologickejšie a zdravšie rozhodnutia. V Bolia sú vždy na ceste k niečomu lepšiemu. Sú čestní, otvorení, pozitívni, oddaní a kreatívni.

Udržatelný Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Hodnoty a kultúra

Kvalita a inovácie sú pevne zakorenené v škandinávskych dizajnových tradíciách a životnom štýle. Škandinávci milujú funkčný dizajn, prírodné materiály, krásu, remeselnú zručnosť, dlhú životnosť, jednoduchosť, pozitivitu a rešpekt. Tieto hodnoty im poslúžili ako základ pre ich myšlienky o udržateľnosti, ktoré realizujú a podporujú prostredníctvom spolupráce.

Vyznávajú presvedčenie, že udržateľnejšia cesta vpred je postavená na pozitívnych rozhodnutiach. Tisíce rozhodnutí, ktoré činíme každý deň ako politici, manažéri, kolegovia, rodinní príslušníci a spotrebitelia, formujú našu spoločnosť. Od strategických rozhodnutí v zasadacej miestnosti až po každodenné nákupy v miestnom supermarkete.

V spoločnosti Bolia je ambíciou robiť zdravšie a ekologickejšie rozhodnutia a inšpirovať zákazníkov, aby urobili to isté prostredníctvom zdieľania vášne, kreativity a riešení.

Ich najdôležitejším cieľom je zlepšiť ich hlavné podnikanie prostredníctvom dlhodobých riešení a všetkých náročných vylepšení, ktoré prispievajú k zníženiu klimatickej stopy. Namierení sú na dlhodobé ciele a vyhýbajú sa pokušeniu rýchlych, krátkodobých riešení alebo symbolických zelených aktivít.

Foto: www.bolia.com

Nábytok Bolia – Zmena na niečo lepšie

Ako zákazník si dizajn vytvoríte presne podľa svojich predstáv výberom obľúbeného modelu v perfektnej veľkosti. Čalúnené vašou obľúbenou látkou s tou najkrajšou farbou. Na mieru šité tými najlepšími remeselníkmi v Európe.

To je dôvod prečo v Bolia nemajú veľké sklady plné zaprášených produktov, ale výrobu nábytku zahajujú v momente, kedy si ho objednáte a dopravia vám ho z továrne priamo až do vášho domova. V tomto procese je výrobná kapacita optimalizovaná rovnako ako aj prepravné trasy, z dôvodu toho, aby minimalizovali svoju uhlíkovú stopu.

Udržateľný Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Foto: www.bolia.com

Inšpirované prírodou

Dizajny v každej kolekcii sú vytvorené tak, aby vydržali dlho a sú vyrobené špičkovými európskymi remeselníkmi, inšpirované meniacimi sa ročnými obdobiami.

Kolekcie zahŕňajú exkluzívne dreviny ako masívny dub, orech a jaseň, všetky s certifikáciou FSC® zaručujúcou udržateľné lesné hospodárstvo.

Používané čalúnenie a látky zahŕňajú ľan, buklé, vlnu, velúr a hrubé tkané látky. Každý kus látky je certifikovaný podľa STANDARD 100 by OEKO-TEX® a zabezpečuje sa transparentnosť v použitej koži.

Pri výrobe sa preferuje mosadz a neošetrená nehrdzavejúca oceľ na krásne kontrasty s prírodným kameňom ako taliansky mramor, travertín alebo betón. Kolekcia bytových doplnkov z keramiky alebo skla je ručne vyrobená, čo dodáva každému dizajnu jedinečný charakter.

Prírodné koberce sú ručne vyrábané a certifikované Care & Fair, zaručujúce dôstojné pracovné a životné podmienky pre pracovníkov a ich rodiny.

Ušité na mieru

Svet je plný možností a keď si potrebujeme nájsť vlastnú cestu, hľadáme pomoc špecialistov, ktorí nám pomôžu vybrať si, vytvoriť si prehľad a zorientovať sa vo všetkých možnostiach. A ktorí môžu zdieľať to, čo skutočne milujú. Na druhej strane chceme tiež preskúmať a vyjadriť svoju vlastnú osobnosť a identitu prostredníctvom rozhodnutí, ktoré robíme, spôsobu akým žijeme a čo kupujeme.

To je dôvod, prečo na mieru „šitý“ nábytok Bolia ručnej kvality, ktorý je vyrábaný na zákazku, je luxusnnou a udržateľnou voľbou, ktorú vytvárajú. Je to voľba, ktorá vysiela diskrétny signál proti masovej výrobe a plytvaniu surovinami.

Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Trvalo udržateľné partnerstvá

Aktívne pracujú na kvalite a udržateľnosti. Investujú do nových, udržateľných materiálov, rovnako ako investujú do nových talentov v ich odvetví. Ich konečným cieľom je viac dávať, ako brať. Preto v rámci trvalo udržateľného rozvoja pracujú s certifikovanými materiálmi a spolupracujú s certifikovanými výrobcami a odborníkmi.

FSC DENMARK

Vstúpili do strategického členstva s FSC Denmark, ktorá je súčasťou medzinárodnej neziskovej organizácie FSC pracujúcej na podpore trvalo udržateľného lesného hospodárstva na celom svete. Ako člen tejto organizácie automaticky pomáhajú lesníkom a ich rodinám dosiahnuť lepšie životné podmienky a zároveň zabezpečiť, aby drevo, ktoré používajú, bolo legálne vyťažené vyškolenými odborníkmi. V Bolia je väčšina dreva použitého vo výrobkoch certifikovaná FSC®.

„Certifikácia FSC je pre nás známkou kvality, ktorá posilňuje našu udržateľnú cestu.“

BuildBackBetter

Spolu s FSC Denmark a Märk sú súčasťou projektu BuildBackBetter, ktorý je založený na nástroji Sustainable Brands. Projekt je podporovaný Dánskou priemyselnou nadáciou s jediným cieľom objasniť ambície podnikania a rozdiel, ktorý robí vo svete; posúvať obchodné modely, distribútorov, výrobcov a materiály udržateľnejším smerom a jasne komunikovať hodnotu spoločnosti, ktorá spočíva v udržateľnejšom svete, partnerom, zákazníkom a potenciálnym kolegom.

UPCYCLING FORUM

Sú členom Upcycling Forum; miesto stretnutia pre spoločnosti, ktoré chcú vytvárať skutočné udržateľné výsledky a riešenia. Umožňujú ekologické, udržateľné riešenia tým, že spoločnosti sú vo vzájomnom kontakte a transformujú udržateľnú stratégiu na konkrétne a relevantné riešenia a príležitosti.

Prístup celého Upcycling Forum k udržateľnosti, CSR a sociálnej zodpovednosti pekne dopĺňa ich vlastné ambiciózne ciele a udržateľnú cestu, po ktorej sa uberajú.

„Sme preto hrdí na to, že sme aktívnym členom a pripájame sa na cestu k udržateľnejšiemu nábytkárskemu priemyslu a svetu. Zmena smerom k niečomu lepšiemu.“

Bureau Veritas

V Bolia je ambíciou vytvárať krásny nábytok, ktorý vydrží celé generácie, či už si ho užívate doma, na pracovisku, v luxusných hoteloch alebo v dizajnových reštauráciách. Preto spolupracujú s Bureau Veritas – jednou z najväčších a najuznávanejších agentúr na svete v oblasti kontroly, testovania produktov a zabezpečenia kvality. Agentúra, ktorá je známa komplexným a dôkladným testovaním kvality a ktorej názov je známkou kvality.