TOP

Nábytok Bolia – Voľba proti masovej výrobe

Sme v čase, kedy sa z nás stali vášnivejší, uvedomelejší a selektívnejší spotrebitelia ako kedykoľvek predtým. Pri hľadaní vecí, ktoré vydržia dlhé roky, dbáme na kvalitu, remeselné spracovanie a nadčasový dizajn. Milujeme šikovné a udržateľné riešenia a rozčuľuje nás, keď sa míňajú zdroje.

Všetci chceme zo svojho života vyťažiť maximum a čoraz viac si uvedomujeme, ako môžeme optimalizovať svoju myseľ, telo, zdravie a pohodu tým, že sa zameriame na jedlo, ktoré jeme, na rozhodnutia ktoré robíme, na ľudí, s ktorými sa stretávame, na veci, ktoré kupujeme, prostredie a miesto, v ktorom žijeme a pracujeme.

Poctivosť, kvalita a trvanlivosť sú témy, ktoré tvoria jadro našich rozhodnutí, keď nakupujeme všetko od čerstvých potravín až po pohovky na mieru. To je skvelá správa – pretože to znamená, že si všetci uvedomujeme našu spotrebu, robíme zdravšie rozhodnutia a kupujeme menej, ale lepších produktov.

Bolia

Medzinárodná dizajnérska spoločnosť, ktorá miluje reinterpretáciu škandinávskeho dizajnu a vytvára krásne priestory v domácnostiach, na pracoviskách a vo všetkom medzi tým. „Sme hrdí na to, že sme kreatívna spoločnosť, ktorá zakladá svoje podnikanie na ľudských hodnotách. Našou ambíciou je zabezpečiť trvalo udržateľný rast a zdieľať našu kreativitu a vášeň pre lepšie rozhodnutia.“

Bolia sú optimisti, ktorí veria, že svet sa pomaly mení k lepšiemu a dáva priestor novým možnostiam. Ako sa mení svet, menia sa aj spotrebitelia, menia sa politici a meníme sa obaja, aj vy aj ja. Každým dňom sa stávame vnímavejšími, robíme vedomejšie, ekologickejšie a zdravšie rozhodnutia. V Bolia sú vždy na ceste k niečomu lepšiemu. Nie sú dokonalí a určite na ceste urobia nejaké chyby. Ale bez ohľadu na to, sú čestní, otvorení, pozitívni, oddaní a kreatívni.

Udržatelný Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Hodnoty a kultúra

Základné hodnoty ako kvalita, ľudia a inovácie sú zakorenené v škandinávskych dizajnérskych tradíciách a životnom štýle. Milujú funkčný dizajn, prírodné materiály, krásu, remeselnú zručnosť, dlhú životnosť, jednoduchosť, pozitivitu a rešpekt. Na základe týchto hodnôt zdieľajú ich myšlienky o udržateľnosti, realizujú ich nápady a podporujú spoluprácu.

„Veríme, že udržateľnejšia cesta vpred je o pozitívnych rozhodnutiach.“ Tisíce rozhodnutí, ktoré robíme každý deň ako politici, manažéri, kolegovia, rodinní príslušníci, spotrebitelia a ako ľudia. Od strategických rozhodnutí v zasadacej miestnosti, cez to, ako sa rozhodneme žiť, až po rozhodnutia, ktoré robíme v miestnom supermarkete.

V Bolia je ambíciou robiť zdravšie a ekologickejšie rozhodnutia a inšpirovať zákazníkov, aby urobili to isté zdieľaním rovnakej vášne, kreativity a riešení.

„Naším najdôležitejším cieľom je zlepšiť naše hlavné podnikanie prácou s dlhodobými riešeniami a všetkými náročnými vylepšeniami, na ktorých skutočne záleží, aby sme znížili našu klimatickú stopu – namiesto toho, aby sme boli v pokušení hľadať rýchle riešenia, krátkodobé dary alebo symbolické zelené aktivity.“

Nebude to ľahké. Bude to ťažké, ale v Bolia milujú náročné úlohy, pretože veria, že čím náročnejšie úlohy sú, tým lepšia je odmena za perfektné riešenia.

Foto: www.bolia.com

Nábytok Bolia – Zmena na niečo lepšie

Každý dizajn si ako zákazník vytvoríte presne podľa svojich predstáv výberom obľúbeného modelu v perfektnej veľkosti. Čalúnené vašou obľúbenou látkou s tou najkrajšou farbou. Na mieru šité tými najlepšími remeselníkmi v Európe.

To je dôvod prečo v Bolia nemajú veľké sklady plné zaprášených produktov, ale výrobu nábytku zahajujú v momente, kedy si ho objednáte. Doprava z továrne priamo až do vášho domova. V tomto procese je výrobná kapacita optimalizovaná rovnako ako aj prepravné trasy, z dôvodu toho, aby minimalizovali svoju uhlíkovú stopu.

Udržateľný Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Foto: www.bolia.com

Inšpirované prírodou

Každý dizajn v kolekcii je vyrobený tak, aby vydržal dlhý čas a je vyrobený ručne niektorými z tých najlepších európskych remeselníkov. Všetko z najlepších prírodných materiálov s krásnymi striedajúcimi sa ročnými obdobiami. To je ich najväčším zdrojom inšpirácie. Exkluzívne dreviny ako masívny dub, orech a jaseň, olejované alebo morené. Všetky sú certifikované FSC®, čo zaisťuje trvalo udržateľné lesné hospodárstvo a dobré pracovné podmienky, od surového dreva až po konečný produkt.

Čalúnenie a látky, ako je ľan, buklé, vlna, velúr alebo hrubé tkané látky. Nech už si vyberiete čokoľvek, môžete si byť istí, že každý jeden kus látky je certifikovaný podľa STANDARD 100 by OEKO-TEX® a vyrobený bez akýchkoľvek škodlivých chemikálií. Všetka koža použitá na výrobu nábytku je nielen najkvalitnejšia na svete, ale je aj certifikovaná a sledovateľná, čo zaisťuje transparentnosť a dobré životné podmienky zvierat.

Radi používajú mosadz a neošetrenú nehrdzavejúcu oceľ alebo lakovanú oceľ na vytvorenie krásnych kontrastov s prírodným kameňom, ako je taliansky mramor, travertín alebo leštený betón. Nová kolekcia bytových doplnkov, vyrobená z keramiky alebo číreho, štruktúrovaného, ​​lešteného alebo tónovaného skla, je vyrábaná ručne, vďaka čomu je každý dizajn jedinečný a plný charakteru. Všetky prírodné koberce sú ručne vyrábané a certifikované Care & Fair, čo zaisťuje dôstojné pracovné a životné podmienky pre pracovníkov a ich rodiny.

Ušité na mieru

Svet je plný možností a keď si potrebujeme nájsť vlastnú cestu, hľadáme pomoc špecialistov, ktorí nám pomôžu vybrať si, vytvoriť si prehľad a zorientovať sa vo všetkých možnostiach. A ktorí môžu zdieľať to, čo skutočne milujú. Na druhej strane chceme tiež preskúmať a vyjadriť svoju vlastnú osobnosť a identitu prostredníctvom rozhodnutí, ktoré robíme, spôsobu akým žijeme a čo kupujeme.

To je dôvod, prečo na mieru „šitý“ nábytok Bolia ručnej kvality, ktorý je vyrábaný na zákazku, je luxusnnou a udržateľnou voľbou, ktorú vytvárajú. Je to voľba, ktorá vysiela diskrétny signál proti masovej výrobe a plytvaniu surovinami.

Nábytok Bolia

Foto: www.bolia.com

Trvalo udržateľné partnerstvá

Aktívne pracujú na kvalite a udržateľnosti. Investujú do nových, udržateľných materiálov, rovnako ako investujú do nových talentov v ich odvetví. Ich konečným cieľom je viac dávať, ako brať. Preto v rámci trvalo udržateľného rozvoja pracujú s certifikovanými materiálmi a spolupracujú s certifikovanými výrobcami a odborníkmi.

FSC DENMARK

Vstúpili do strategického členstva s FSC Denmark, ktorá je súčasťou medzinárodnej neziskovej organizácie FSC pracujúcej na podpore trvalo udržateľného lesného hospodárstva na celom svete. Ako člen tejto organizácie automaticky pomáhajú lesníkom a ich rodinám dosiahnuť lepšie životné podmienky a zároveň zabezpečiť, aby drevo, ktoré používajú, bolo legálne vyťažené vyškolenými odborníkmi. V Bolia je väčšina dreva použitého vo výrobkoch certifikovaná FSC®.

„Certifikácia FSC je pre nás známkou kvality, ktorá posilňuje našu udržateľnú cestu.“

BuildBackBetter

Spolu s FSC Denmark a Märk sú súčasťou projektu BuildBackBetter, ktorý je založený na nástroji Sustainable Brands. Projekt je podporovaný Dánskou priemyselnou nadáciou s jediným cieľom objasniť ambície podnikania a rozdiel, ktorý robí vo svete; posúvať obchodné modely, distribútorov, výrobcov a materiály udržateľnejším smerom a jasne komunikovať hodnotu spoločnosti, ktorá spočíva v udržateľnejšom svete, partnerom, zákazníkom a potenciálnym kolegom.

UPCYCLING FORUM

Sú členom Upcycling Forum; miesto stretnutia pre spoločnosti, ktoré chcú vytvárať skutočné udržateľné výsledky a riešenia. Umožňujú ekologické, udržateľné riešenia tým, že spoločnosti sú vo vzájomnom kontakte a transformujú udržateľnú stratégiu na konkrétne a relevantné riešenia a príležitosti.

Prístup celého Upcycling Forum k udržateľnosti, CSR a sociálnej zodpovednosti pekne dopĺňa ich vlastné ambiciózne ciele a udržateľnú cestu, po ktorej sa uberajú.

„Sme preto hrdí na to, že sme aktívnym členom a pripájame sa na cestu k udržateľnejšiemu nábytkárskemu priemyslu a svetu. Zmena smerom k niečomu lepšiemu.“

Bureau Veritas

V Bolia je ambíciou vytvárať krásny nábytok, ktorý vydrží celé generácie, či už si ho užívate doma, na pracovisku, v luxusných hoteloch alebo v dizajnových reštauráciách. Preto spolupracujú s Bureau Veritas – jednou z najväčších a najuznávanejších agentúr na svete v oblasti kontroly, testovania produktov a zabezpečenia kvality. Agentúra, ktorá je známa komplexným a dôkladným testovaním kvality a ktorej názov je známkou kvality.