TOP

Todus: Kvalita a štýl pre váš exteriér

Predstavujeme značku Todus, rodinnú firmu s viac ako 30-ročnou tradíciou, ktorá je nepochybne symbolom kvalitného českého remesla a inovatívneho dizajnu.

S elegantnými a pohodlnými kúskami záhradného nábytku podčiarkuje jedinečnosť každého vonkajšieho priestoru a prináša zákazníkom produkty, ktoré spĺňajú najvyššie kritériá estetiky a funkčnosti. Vďaka tomu si značka získala obľubu nielen v Európe, ale aj v Austrálii, Kanade či Juhoafrickej republike.

Zákazníkom prinášajú sofistikované produkty pre každú príležitosť, či už ide o každodenné chvíle strávené v kruhu rodiny a priateľov, alebo o špeciálne príležitosti, ktoré si zapamätajú na celý život. Všetky produkty sú vyrábané v Opave v Českej republike. Starostlivo vyberané materiály zabezpečujú to, že produkty sú nielen esteticky príťažlivé, ale aj pohodlné a funkčné, pričom sú odolné voči všetkým poveternostným podmienkam a vhodné na celoročné používanie. Pri výbere dodávateľov Todus zohľadňuje kvalitatívne štandardy a udržateľnosť, preto všetky suroviny pochádzajú od európskych výrobcov. V súčasnosti používajú látky od troch spoločností: španielska Crevin, talianska Limonta a dánska Kvadrat, ktoré patria medzi lídrov vo svojom odvetví.

 

Výzva

Outdoorový nábytok si od toho interiérového vyžaduje technologicky náročnejší prístup pri príprave a testovaní materiálov, aby zvládol náročné vonkajšie podmienky. Materiály musia odolávať UV žiareniu, rýchlo schnúť a byť odolné voči vode, súčasne musia odolávať prachu. Ak sa nábytok používa pri mori, musia byť odolné aj voči agresívnemu slanému vzduchu. Pri všetkej tejto funkčnosti je však cieľom udržať tieto syntetické materiály príjemné na dotyk. Vyrobiť takúto kvalitnú a pritom na dotyk mäkkú látku je skutočne výzva.

Spolupráca s renomovanými dizajnérmi

Od počiatku svojej existencie sa značka Todus zamerala na spoluprácu s významnými dizajnérmi pri vývoji a výrobe nových produktov. Jedným z kľúčových jednotlivcov pri zrode značky bol český dizajnér Jiří Španihel, ktorý má dlhoročné skúsenosti v oblasti dizajnu a je držiteľom mnohých ocenení za svoju prácu. Jiří Španihel je tiež autorom prvých kolekcií a produktov značky Todus, medzi ktoré patrí napríklad modulárna sedačka Lotos.

Sedačka Lotos

V roku 2015 oslovili Studio Segers. Spolupráca s týmto rodinným štúdiom bola logickým krokom v snahe nájsť partnerov pre dlhodobú spoluprácu, ktorá by značku Todus zviditeľnila a pomohla jej upevniť pozíciu medzi európskymi výrobcami outdoorového nábytku. Studio Segers má bohaté skúsenosti v produktovom dizajne, najmä v oblasti vonkajšieho nábytku, a dbá na detail a rafinovanú jednoduchosť, ktorá odolá pominuteľným trendom. Pre značku Todus navrhli niekoľko úspešných kolekcií, ako sú Starling, Baza a Branta, ktoré vynikajú inovatívnym a nadčasovým dizajnom.

I6A4915-e1579708654103-1600x800

Baza

I6A7678-e1710844186791-997x1080

Branta

07-starling-studiosegers-todus-web-5bc8364419e7d

Starling

Todus rozšíril svoje portfólio dizajnérov v roku 2022 aj o spoluprácu s významnou českou dizajnérkou Luciou Koldovou, ktorá pre značku navrhla kolekciu nazvanú Slide. Vyznačuje sofistikovaným dizajnom a využitím materiálov, ktoré sú pre značku tradičné (kovové trubky, ťahokov). Hlavným cieľom bolo zjemnenie konštrukcie pomocou polstrovaných častí, čím sa dosiahol príjemnejší pocit pri používaní. Napriek prirodzene chladnému charakteru kovu, polstrovanie dodáva nábytku interiérový a jemný vzhľad aj pri umiestnení vonku.

Kolekcia Slide od Lucie Koldovej

Značka Todus reprezentuje spojenie kvality, inovácie a elegancie vo svete outdoorového nábytku. So silným záväzkom k remeselníckej dokonalosti a neustálemu hľadaniu nových dizajnových výziev, si získala medzinárodnú reputáciu vďaka svojim špičkovým produktom.

Značku Todus nájdete v showroome PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave