TOP

Wagner, funkčné ergonomické sedenie

Aj vy strávite celých 8 hodín v práci sedením pri počítači? Klesnete večer do postele dolámaní ako po celodennej túre a nechápete prečo? Verte, že zlé stoličky môžu za všetko…

Posledné obdobie bolo pre naše psychické aj fyzické zdravie celkom náročne. Z našich domovov sa stali telekomunikačné stanice a z našich spální či obývačiek nepohodlné kancelárie. Bol to boj o čo najrýchlejší internet, najspoľahlivejší softvér, najtichšiu izbu a najpohodlnejšiu stoličku. Našťastie vyzerá, že toto obdobie je už za nami. Niečo nás však naučilo, a síce, že nesprávne sedenie pri práci vie ovplyvniť nielen naše zdravie, ale aj náš pracovný výkon.

stolička wagner

Foto: www.wagner-living.com

Vytvorte si pri práci kvalitné prostredie so správnym ergonomickým sedením a nemusíte si hľadať lekára či chodiť na rehabilitácie. Inovatívna značka Wagner vás zdravo a pohodlne usadí doma i v práci. 

WAGNER – MLADÁ ZNAČKA S TRADÍCIOU

Rok 1976 je rokom narodenia spoločnosti Apple. V tomto roku boli založené aj ďalšie úspešné značky. Kým Steve Jobs a Stephen Wozniak stavajú svoj prvý počítač v garáži v Silicon Valley, Michael Wagner pracoval na prvých kancelárskych otočných stoličkách v továrni na výrobu malých stoličiek svojho otca. V októbri založil so svojou manželkou Christinou spoločnosť Topstar – a tak položil základný kameň začiatku Wagnera. 

Začiatok nového tisícročia znamenal aj začiatok novej vysokokvalitnej značky Wagner. V roku 1999 sa významne zvýšil dopyt po špičkových značkách a kvalita s popularitou začali spolu kráčať ruka v ruke do každého známeho obchodu. Ani spoločnosť Topstar neostala zahanbená a reagovala na túto výzvu svojou exkluzívnou kolekciou wellness kancelárskych stoličiek Wagner, vysoko ergonomickými a funkčnými výrobkami s jedinečným dizajnom. A tak sa zrodila dnes svetovo uznávaná značka Wagner.

Nemecké ergonomické sedenie v showroome PLAAN ARCHITEKTI

Ergonomické sedenie s WAGNER-LIVING

Tradičná značka stoličiek Wagner sa v prvom rade zameriava na blaho ľudí. Je všade tam, kde majú ľudia vysoké nároky na každodennú kvalitu života – od modernej kancelárie a nadštandardného domova až po sofistikovanú gastronómiu.

Zdravie, dizajn a funkčnosť sú tu v centre pozornosti. Každý produkt a každá inovácia sa riadia týmito heslami. Ich moderný dizajn sa hodí do každého interiéru a  vôbec neuberá na týmto stoličkám na kvalite či funkčnosti, pretože cieľom tejto spoločnosti je vytvoriť svojimi výrobkami harmonické prepojenie estetiky a ergonómie. 

Zlepšite si svoj každodenný život so stoličkami značky Wagner. Či ste v práci, či doma alebo máte home-office, doprajte si trochu fyzického i psychického pokoja. Vychutnajte si rannú kávu v pohodlnej stoličke W-Lounge  a príjemnú večeru s rodinkou v dizajnových farebných stoličkách W-Cube. 

ergonomická stolička wagner

Foto: www.wagner-living.com

Tešme sa do práce bez bolestí krku či krížov a pracujme efektívnejšie s novými stoličkami Dondola D1 od renomovaného dizajnéra Stefana Dieza.

DONDOLA D1 by DIEZ

V dnešnej dobe Väčšina ľudí pracujúcich v kancelárií presedí až 75% svojho dňa. Nemecké štúdie ukázali, že 50% všetkých Nemcov trpí najmenej raz za rok bolesťami chrbta, 25% už nimi trpí chronicky. Pre mnohých to znamená trvalé fyzické aj psychické vypätie. Najvyššou prioritou spoločnosti Wagner je predísť zdraviu škodlivým polohám sedenia a zvýšiť tak pracovný výkon na maximum starostlivosťou o zdravie a blaho ľudí. Najdôležitejším kritériom pri kúpe kancelárskej stoličky nie je len to, či sa pohybuje, ale aj ako sa pohybuje. 

D-1 ergonomická stolička wagner

Foto: www.wagner-living.com

Hlavným bodom záujmu kancelárskych stoličiek od Wagnera je trojrozmerný mechanizmus Dondola-Seat. Pohyblivý kĺb oddeľuje pevné spojenie medzi základňou a sedadlom a zaisťuje tak pri sedení mikro-pohyby, ktoré zmierňujú tlak na miechu a posilňujú ju. V roku 2006 lekárska štúdia so 74 účastníkmi už potvrdila zdravé účinky používania stoličiek Wagner a o niečo neskôr novšia vedecká štúdia s väčším rozsahom z roku 2013 opäť dokazuje pôsobivé výsledky: Mechanizmus Dondola-Seat trvalo podporuje zdravie chrbta.

Kreatívny dizajnér Stefan Diez v spolupráci so spoločnosťou WAGNER povýšili však kĺb sedadla Dondola® na inú úroveň a preniesli ho do rodiny pohyblivých stoličiek D1. Tento rad stoličiek s technológiou Dondola® 4D umožňuje počas sedenia pohyb hornej časti stoličky v štyroch osiach, a tak vie vždy sledovať prirodzené pohyby sediaceho. Tento nový technický princíp vedie k väčšiemu polomeru pohybu a tým k novému druhu dynamického sedenia.

Pohyblivé sedenie Dondola D1 predstavuje kancelársku stoličku D1 office, ktorej sedadlo sa  vďaka konštrukcii rámu z oceľových rúr so sieťovinou dokonale prispôsobí polohe vášho celodenného sedenia a stimuluje vás k lepšiemu výkonu a dynamickejšiemu sedeniu. Ak však hľadáte pohodlné sedenie pre vaše zdĺhavé online meetingy, táto D1 kolekcia ponúka aj ikonickú, dizajnovú, vášmu telu prispôsobivú stoličku D1 low, s ktorou si oddýchnete aj pri práci.

ZELENÉ MYSLENIE SPOLOČNOSTI

Inovatívna značka Wagner myslí ekologicky s cieľom ochrániť budúce generácie. Zelené myslenie sa u nich prejavuje vo výrobnom procese, v oddelení čalúnenia, kde od roku 2009 nepoužívajú lepidlo s organickými rozpúšťadlami ale pracujú výlučne s disperzným lepidlom na vodnej báze. Vyzerá to ako maličkosť, no ročne sa tým zabráni emisiám asi z 25 ton organických rozpúšťadiel. Ako výrobná spoločnosť v Nemecku prikladá však aj veľký význam ekologickému využívaniu prírodných zdrojov. Preto všetku svoju elektrinu získavajú z certifikovanej vodnej energie s neutrálnym obsahom CO2 a na vykurovanie výrobných hál používajú certifikovaný prírodný bioplyn. Vďaka týmto opatreniam, v kombinácii s ich fotovoltaickým systémom, získala spoločnosť Wagner v roku 2013 prvý krát zápornú bilanciu CO2. Wagner teda v sebe nesie naozaj všetko. Tradíciu minulosti, pohodlie súčasnosti a ekologickú víziu budúcnosti. 

Usaďte sa zdravo. Pracujte efektívne a v pohodlí.