TOP

Pracovné dosky, ktoré vás prebudia k životu

Máte chuť poriadne sa vyblázniť? Prekročiť všetky medze a zabudnúť na všetky pravidlá? Vstúpte do kuchyne a vytvorte to najväčšie kulinárske dielo, aké vám napadne. Varte bez zábran na kuchynských doskách od Cosentino.

Zažite ten pocit z detstva, keď nič nebolo nemožné. Ten pocit experimentovania, keď varenie nebolo len dennou rutinou bez štipky uvoľnenia a kreativity. Keď ste sa nebáli škvŕn a mastných fľakov, keď ste nepotrebovali milión podložiek na vaľkanie či krájanie… 

Pracovné dosky v kuchyni

Foto: www.cosentino.com

Pracovné dosky Silestone® a Dekton® vám to dovolia. Prebudia vás k životu. Ich dizajn vám vyrazí dych a ich široká škála rozličných farieb a štýlov vo vás zobudí draka kreativity. Umožnia vám variť bez pravidiel a strachu, že si poškriabete novú pracovnú dosku či nevyčistíte pozdrav od kávového hrnčeku. Dajú vám voľnosť, ktorú pri varení potrebujete. Pretože nie je nič, čo by tieto kuchynské dosky nezvládli.

Pracovné dosky COSENTINO.  ZNAČKA NEODOLATEĽNE ODOLNÝCH POVRCHOV.

Cosentino Group je globálna, španielska, rodinná spoločnosť, ktorá vyrába a distribuuje vysokokvalitné  inovatívne povrchy pre svet dizajnu a architektúry. Spolupracuje so svojimi klientmi a partnermi na vytváraní riešení, ktoré ponúkajú dizajn, hodnotu a inšpiráciu do života mnohých ľudí.

Tento cieľ sa im darí dosiahnuť vďaka priekopníckym a popredným značkám v ich príslušných segmentoch, ako sú Silestone®, Dekton® alebo Sensa by Cosentino®. Tieto technologicky vyspelé a mimoriadne elegantné povrchy vedia vytvoriť jedinečné prostredie a unikátny dizajn pre každú domácnosť i pre verejné priestory.

Pracovné dosky Cosentino

Foto: www.cosentino.com

SILESTONE®.  ELEGANTNÉ POVRCHY, KTORÉ ODOLAJÚ SKÚŠKE ČASU.

Silestone je séria hybridných povrchov vyrobených z prvotriednych prírodných minerálov exkluzívnou a inovatívnou technológiou HybriQ®, ktorá zabezpečuje udržateľnejší prístup týchto dizajnových povrchov k životnému prostrediu. 

Kuchynské dosky Silestone sú vďaka 90 percentnému zastúpeniu čistého prírodného kremeňa nesmierne tvrdé a odolné voči akýmkoľvek poškodeniam. Môžete na nich slobodne krájať zeleninu či posúvať ťažké predmety, ich okúzľujúci dizajn nenarušia žiadne škrabance, odreniny ani fľaky. 

Ich povrch dokáže veľmi dobre odolávať nielen každodenným nárazom ale aj škvrnám a kyselinám bežným v každodennom kuchynskom živote. Už sa nemusíte báť rozliatej kávy, prevrátenej fľaštičky s olivovým olejom, či rozliateho vína. Bude vám na to stačiť iba obyčajná kuchynská utierka, trocha vody, a vyhráte boj s akoukoľvek škvrnou. 

Silestone povrchy sú však nielen funkčné a kvalitné, sú taktiež nesmierne dizajnové. Výborne zapadnú do akéhokoľvek štýlu. Ich séria Eternal, inšpirovaná prírodným kameňom, ponúka elegantné povrchy s mramorovým efektom, ktoré vedia nádherne zapadnúť do každej modernej minimalistickej kuchyne. 

Na druhej strane napríklad ich séria Loft vytvára priestory s evokujúcim mestským a priemyselným vzhľadom. Zakomponujte takúto kuchynskú dosku do industriálnej kuchyne od Nolte a uvidíte, čo sa stane. Táto kombinácia vám doslova vyrazí dych a vtiahne vás do nového kulinárskeho dobrodružstva.

Pracovné dosky Silestone

Foto: www.cosentino.com

Ak však stále neviete, či Silestone je to čo vaša kuchyňa potrebuje, nezúfajte. Cosentino má ďalšie eso v rukáve…

DEKTON®. KOMBINÁCIA ŠPIČKOVÝCH VLASTNOSTÍ A NEKONEČNÝCH DIZAJNOV.

Dekton je inovatívny ultrakompaktný povrch od spoločnosti Cosentino, ktorý sa skladá zo zložitej zmesi surovín používaných na výrobu najnovších trendov v oblasti skla, porcelánu a tiež kremičitých povrchov najvyššej kvality. 

Vďaka patentovanej technológii, doslova odpudzujú kvapaliny od vody až po agresívne chemické látky. Skutočnosť, že tieto dosky majú neporézny povrch, zaručuje nízku, až nulovú absorbciu všetkých tekutín, takže všetky škvrny zotriete jedným ťahom. Zatiaľ čo ostatné povrchy sú odolné proti škvrnám, Dekton je úplne preukázateľne nepoškvrniteľný. 

Už sa nemusíte báť pustiť svojho krpca do kuchyne. Vysoká odolnosť voči škrabancom a oderom tejto kuchynskej dosky vyhrá boj s autíčkami na baterky i s vykrajovacími formičkami pri vianočnom pečení. Pracovné dosky Dekton sú totiž odolné voči akémukoľvek mechanickému poškodeniu a bez obáv odolávajú aj vysokým teplotám. 

Pracovné dosky Dekton

Foto: www.cosentino.com

Dekton dosky majú nízky koeficient tepelnej rozťažnosti, čo zaisťuje vysokú odolnosť voči náhlym zmenám teploty. Jeho vysoká odolnosť proti ultrafialovému žiareniu (UV) zaručuje, dlhodobo perfektný dizajn dosky, ktorý časom nevybledne ani nedegraduje, čo z neho robí materiál súci nielen pre vnútorné, ale aj pre vonkajšie aplikácie. 

Dekton vďaka svojim nekonečným farebným variáciám rôznych štýlov zapadne do akejkoľvek domácnosti či dokonca exteriérových kuchýň a terás. Jeho prírodná kolekcia Natural je inšpirovaná najunikátnejšími prírodnými kameňmi. Je ideálnou voľbou do klasickej a elegantnej kuchyne New Classic od Nolte a výborne zapadne aj do škandinávskeho štýlu či vidieckych kuchýň Nolte.

Pracovná doska Cosentino

Foto: www.cosentino.com

Dekton Industrial Collection má zas mestský štýl inšpirovaný nedokonalosťami kovov a kameňov v ich rôznych fázach starnutia. Táto kolekcia ponúka neutrálne a hladké farby, ako napríklad Kreta a Luna inšpirované cementom, no i farby so silnými kontrastmi a nuansami, ako napríklad Trilium a Radium. Tieto kuchynské dosky sú ako stvorené do moderných domácností s betónovými doplnkami.