TOP
Prostoria 10 výstava nábytku

PROSTORIA 10

Rozhliadnite sa okolo seba. Prejdite sa po svojej obývačke, vstúpte do svojej spálne a nazrite do detskej izby akoby ste v nej boli po prvý raz. Zahrajte sa na svojich hostí a zistite, čo o vás hovorí váš domov. Aký príbeh vypovedá váš gauč, čo tvrdí vaša stolička v pracovni… Spoznajte pocit, ktorý vyžaruje z vašej domácnosti, z vášho nábytku a spýtajte sa sami seba či je to pravda. Hovorí o vašich ozajstných hodnotách? Prezentuje vás takých, akí naozaj ste alebo je to len spleť kúskov, ktoré vás chvíľkovo oslovili spolu s tými,  čo pre vás naozaj niečo znamenajú?

Doprajte si nábytok, ktorý vás bude vystihovať. Kúsky, ktoré budú tvrdiť pravdu nielen dnes ale i za päť či desať rokov. Prostoria vám ponúka nové hodnoty. Hodnoty, ktoré rozpovedia váš príbeh za vás.

Exhibicia kresiel prostoria

Foto: www.prostoria.eu

ODVAHA

Otvorenosť novým výzvam, zmysel pre odhodlanie a odvážny duch vedený novými hodnotami poháňajú túto inšpiratívnu značku neustále vpred. Táto filozofia plná vášnivej spolupráce priniesla na trh už poriadnu dávku odvahy a inovácie v podobe mnohých sérií neodolateľne originálnych kúskov.

Tieto kolekcie za sebou ukrývajú príbeh o vzájomnom odovzdávaní si vedomostí a skúseností medzi kreatívnymi dizajnérmi a zručnými remeselníkmi v dynamickom prostredí dielne Prostorie. Mnohé ich spoločné projekty sa vyvíjali celé mesiace, niekedy až roky než nadobudli svoju finálnu podobu, vďaka čomu je každá séria, každý kúsok a aj každá jeho časť unikátna, inovatívna a dizajnová. 

Dôležitosť dizajnu radikálne definuje produktové portfólio a identitu tejto značky. Dizajn u nich nehrá len rolu povrchovej nálepky produktov, ale považujú ho za nástroj na zaistenie autenticity a kvality produktu. Inšpiruje ich diela a dodáva im odvahu k hlbšiemu výskumu výrobných technológií a materiálových možností.

Vedeli ste o tom, že Prostoria vyhrala v roku 2021 až 3 uznávané ocenenia od inšitútu GERMAN BRAND AWARDS ?

Viac sa dočítate na tomto odkaze.

„PROSTORIA 10“ AKO INŠPIRATÍVNA VÝSTAVA

Odvaha Prostorie oslavuje tento rok už desať rokov existencie. Ich myšlienka vytvárania nových hodnôt pohltila, na počesť svojich narodenín, všetky galérie Meštrovićovho pavilónu v Záhrebe v podobe unikátnej výstavy „Prostoria 10“.

Táto výstava, oslavujúca 10 rokov rýchleho rozvoja spoločnosti Prostoria ako úspešnej medzinárodnej dizajnérskej značky, sa stala vrcholným kultúrnym podujatím, ktoré predstavuje pojem dizajn ako unikátny technologický proces vývoja, ktorý sa okrem funkčnosti a ergonómie zameriava aj na pohodlie svojich užívateľov. 

Foto: www.prostoria.eu

Synergia chorvátskeho dizajnu, produkcie, architektúry a umenia sa v Záhrebe predstavila už pred pavilónom v forme inštalácie „Prostoria Net“ od chorvátsko-rakúskeho kolektívu Numen/ For Use. Toto unikátne dielo bolo špeciálnym darčekom pre obyvateľov Záhrebu určeným na socializáciu malých i veľkých, ktorí túto tzv. vonkajšiu obývačku prijali s otvorenou náručou. 

Foto: www.prostoria.eu

Rozdelili svoju myšlienku nových hodnôt do desiatich miestností v podobe unikátne inovatívneho nábytku spolu s fotografiami a 3D nástennými inštaláciami prezentujúcimi mnohé projekty svojich úžasne jedinečných dizajnérov.  

Originálna expozícia zakončila svoju cestu emotívnou desiatou témou „Makers at the Core“  v galérii „Bačva“. Tu Prostoria odprezentovala okrem svojho krátkeho výberu návrhov aj  dlhoročnú spoluprácu a dôležitosť každého z ich 233 zamestnancov prostredníctvom neskutočne pôsobivej animácie. Keď už je reč o spolupráci, výstavu elegantne sprevádzal aj krátky film s názvom „Prostoria 10“, ktorý ukazuje cestu vývoja tejto neustále napredujúcej značky.

Foto: www.prostoria.eu

Prostoria prostredníctvom tejto výstavy nielenže ponúkla svojim návštevníkom príjemný zážitok, ale aj odhalila nové doteraz nedefinované hodnoty. Aké? Popísať ich slovami nemožno… Príďte ich zakúsiť na vlastnej koži do nášho showroomu PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave.