TOP

Posteľ Auping Noa sa stala víťazom prestížneho ocenenia

Posteľ Auping Noa sa stala víťazom ocenenia Archiproducts Design Awards. Porota Archiproducts Design Awards 2021 vyhlásila posteľ Auping Noa za víťaza v kategórii nábytok.

Ceny za dizajn Archiproducts sú iniciatívou spoločnosti Archiproducts. S viac ako 230 000 produktmi, 3 500 dizajnovými značkami a 2,7 miliónmi používateľov je Archiproducts najväčšou informačnou a inšpiračnou sieťou pre architektúru a dizajn na svete. Ide o „stálu virtuálnu výstavu architektúry a dizajnu“, ktorá spája svet medzinárodných značiek, dizajnérov, architektov, predajcov, výrobcov a nákupcov spolu s veľtrhmi, novinkami a podujatiami.

Po vyhodnotení viac ako 750 zapojených produktov z celého sveta boli vyhlásení víťazi Archiproducts Design Awards 2021. Víťazné príspevky vynikli svojim jedinečným konceptom a predstavujú dokonalosť v kreativite, technológii a výskume. Porota pozostáva z multidisciplinárnej skupiny architektov, dizajnérov, kreatívnych riaditeľov, fotografov a profesionálov, ktorí majú skúsenosti s ekodizajnom a udržateľným dizajnom. Hodnotia produkty z hľadiska funkčného dizajnu, ako aj inovatívnosti, udržateľnosti a estetiky.

Eva Harlou - Dizajnérka postele Auping Noa

„Som veľmi poctená, že Auping Noa je víťazom Archiproducts Design Awards 2021. Proces návrhu postele Noa pre Auping bol fantastický zážitok. Oceňujem, že Auping – hoci sa zameriava na udržateľnú výrobu – nikdy nerobí kompromisy, pokiaľ ide o kvalitu. Výroba udržateľných a vysokokvalitných postelí nie je jednoduchá vec. Gratulujem celému tímu Auping – verili ste v tento návrh a tvrdo ste pracovali na dokonalej realizácii mojej dizajnérskej vízie.“

Eva Harlou, dizajnérka postele Auping Noa.

Auping Noa je elegantná posteľ vyrobená z veľmi masívneho bukového dreva s dubovou dyhou. Má vzdušný dizajn a zaručene bude vyzerať krásne v každej spálni. Vďaka svojim jednoduchým tvarom, šikovným detailom a prírodným materiálom je posteľ modernou a udržateľnou interpretáciou klasického škandinávskeho dizajnu. Noa je navrhnutá dánskou architektkou a dizajnérkou Evou Harlou, ktorá v roku 2003 ukončila štúdium na Aarhus School of Architecture. Jej škandinávsky cit pre tvary, funkčnosť a krásu sa odráža vo všetkých jej návrhoch.

Celý zoznam víťazov je dostupný tu.