TOP

B-Corp: Zlatý štandard

V dnešnom uponáhľanom svete, keď sa stretávame s mnohými ekologickými výzvami, mnoho z nás hľadá spôsoby, ako žiť viac udržateľným spôsobom. Aj keď môže byť jednoduché sústrediť sa na ekologické alternatívy v našej dennej rutine, často sa zabúda na to, že aj naše domovy môžu byť miestom, kde môžeme robiť pozitívne zmeny. 

Jedným z dôležitých krokov smerujúcich k udržateľnejšiemu bývaniu je podpora značiek, ktoré majú na srdci nielen zisk, ale aj sociálnu a environmentálnu zodpovednosť. Jednou z týchto záruk môžu byť práve značky s certifikáciou B-Corp (Benefit Corporation) ktoré sa zaviazali k udržateľnému podnikaniu a zohľadňovaniu záujmov komunity a životného prostredia.

Je to podobné ako získanie certifikátu ISO, ale pri B-Corp ide o ešte vyšší štandard a prísnejšie hodnotenie, ktoré spočíva v dosiahnutí určitého počtu bodov. Hodnotí sa nielen výsledok, ale aj proces, ktorý spoločnosť používa na dosiahnutie svojich cieľov v oblasti sociálnej a environmentálnej zodpovednosti.

Značky, ktoré ju získajú, musia preukázať svoj záväzok k zodpovednému podnikaniu a dosahovaniu širšieho pozitívneho vplyvu na spoločnosť. 

Dnes vo svete existuje 8 254 certifikovaných spoločností B-Corp z 162 odvetví v 96 krajinách. Jednou z nich je aj holandská spoločnosť Auping.

A niet sa čomu čudovať

Auping dbá na výber materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zdraviu, sústreďuje sa na používanie recyklovateľných materiálov, investuje do technológií, ktoré znižujú spotrebu energie a emisie skleníkových plynov, aby minimalizovala svoj ekologický odtlačok a podporila ochranu klímy.

Vo svojej výrobnej hale sa môže spoločnosť pýšiť viac ako tridsiatimi opatreniami udržateľnosti, medzi ktoré patrí vyše 2800 solárnych panelov, teplovody na streche, ktoré slúžia na ohrev vody, či podlahové kúrenie a v neposlednom rade toalety, ktoré sa splachujú dažďovou vodou.

groene_fabriek_1
Zonnepanelen-Auping-desktop

Zamestnanci na 1.mieste

Auping dodržiava najvyššie štandardy v oblasti pracovných podmienok a ľudských práv vo svojich výrobných závodoch kde zabezpečuje, že ich zamestnanci sú spravodlivo oceňovaní a majú prístup k bezpečným a zdravým pracovným podmienkam.

Majú prístup k príjemnému pracovnému prostrediu s denným osvetlením a zelenými stenami, čo zvyšuje ich pohodlie a zdravie. Flexibilné pracovné časy im zasa umožňujú lepšie vyvažovať prácu a súkromný život. Spoločnosť Auping tiež dbá na vyvážený pomer mužov a žien vo svojich pracovných silách, čo podporuje inkluzivitu.

Ich neustále úsilie o inovácie a vývoj nových technológií a materiálov smeruje k vytvoreniu nových, pohodlných a ekologicky šetrných spánkových riešení, čo posilňuje ich záväzok k udržateľnosti a zodpovednému podnikaniu.

Holandskú značkú Auping nájdete v showroome PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave

Keď budeme robiť rozhodnutia týkajúce sa nášho domova, je dôležité mať na pamäti nielen jeho vzhľad a funkcionalitu, ale aj to, aký vplyv má naše rozhodnutie na svet okolo nás. Podpora značiek s certifikáciou B-Corp je jedným zo spôsobov, ako môžeme podporiť udržateľnejší spôsob života.