TOP

PROSTORIA – Novinky od chorvátskych nábytkárov

„Prostoria je výrazom našej vášne pre vytváranie nábytku, ktorý je jedinečný a ktorý napĺňa miestnosť citeľným pocitom pohody. Otvorenosť voči novým výzvam, odvážny pocit odhodlania a hľadajúci duch vedený novými hodnotami sa v Prostorii spájajú do nepretržitého procesu. Je to filozofia, ktorá sa za tie roky stala našou ochrannou známkou. Prostoria sa za desať rokov rozrástla z malého výrobcu čalúneného nábytku na impozantnú priemyselnú prevádzku založenú na filozofii dizajnu založeného na výskume, a ktorej výrobky sa objavili pri zariaďovaní verejných a bytových interiérov po celom svete. Naše odhodlanie kvality sa odzrkadlilo v našom rozhodnutí vyrábať všetky druhy nábytku vo vlastnej réžii, čím zabezpečujeme dodržiavanie vysokých štandardov.“

Novinky

Modulárna sofa Echo poskytuje výnimočne relaxačný zážitok z ležania na najpohodlnejšej posteli. Táto prepychová kvalita komfortu sa vzťahuje aj na celkový dizajn pohovky a je obzvlášť zdôraznená sedacím vankúšom. Pohovka je vhodná na neformálne sedenie a ležanie, pretože operadlo a lakťová opierka sú ergonomicky prispôsobené na uvoľnené ležanie. Echo je k dispozícii aj v bežných moduloch hĺbky sedenia a je možné ho použiť v obchodných priestoroch. Celý systém je výsostne modulárny, pretože umožňuje rôzne kombinácie dĺžky a šírky. Echo sa dodáva v textilnom prevedení alebo v kombinácii s kožou na vonkajších stranách operadla a lakťových opierok.

Vedeli ste o tom, že Prostoria vyhrala 3 uznávané ocenenia od inšitútu GERMAN BRAND AWARDS ?

Viac sa dočítate na tomto odkaze.

Knif je modulárny policový systém, ktorý uspokojuje prispôsobené riešenia a rôzne potreby používateľov v rôznych koncepciách interiérového dizajnu. Systém pozostáva z kovovej konštrukcie a políc z masívu a ponúka množstvo kombinácií výšok a šírok, ktoré je možné v priebehu času aktualizovať. Vďaka vizuálne ľahkému a nenápadnému vzhľadu táto robustná štruktúra predstavuje akoby javisko pre obsah používateľa. Celkom priestranná hĺbka police umožňuje vystavenie predmetov rôznej povahy. Vďaka minimalistickému vkusu je Knif kompatibilný s inými prvkami interiéru a zachováva si svoj vlastný charakter. Základný systém je tvorený 6 modulmi dodávanými v uzavretých obaloch. Je možné vytvoriť až deväť nových kombinácií pridaním iba dvoch spojovacích prvkov. Základný modul je k dispozícii v čiernej kovovej konštrukcii s policami z masívu.

Konštrukcia sklápacieho kresla Kontrapunkt skúma možnosť vytvorenia alternatívy k štandardnej typológii objemných kresiel. Cieľom bolo integrovať kreslo a ležadlo do jedného kompaktného vizuálne „ľahkého“ objektu. Samotný názov Kontrapunkt (kontrapunkt) znamená „dva protiľahlé body“ a pochádza z hudby, kde označuje spôsob zloženia dvoch paralelných melodických línií do jedného harmonického celku. To sa dosiahlo použitím lakťových opierok ako súčasti inovatívneho mechanizmu, ktorý drží predĺženie opierky nôh a nakloní operadlo do správnej polohy. Dizajn je minimalistický a konštrukčné časti výrobku sú „holé“ bez toho, aby bola narušená jeho estetika. Pohodlie je dosiahnuté ergonomickým tvarom a pružnosťou materiálu, najmä prostredníctvom rôznych verzií čalúnenia výrobku, čalúnené látkou alebo potiahnuté kožou. Zmena transformuje jej charakter, vďaka čomu je vhodná pre rôzne situácie interiéru. Maximálny zážitok z pohodlia je možné dodatočne zmierniť vrstvami peria a reguláciou výšky vankúša hlavy.

Klaster je flexibilný modulárny systém zložený z minimalistických kociek. Skladá sa zo 14 modulov: 6 sedadiel, 4 nízke , 4 vysoké operadlá a 3 moduly rozkladacej sofy, ktoré je možné voľne kombinovať do ľubovoľného počtu vzrušujúcich konfigurácií. Vizuálna identita modulov sa zameriava na určitý stupeň neutrality, čo umožňuje maximálnu kreativitu pri ich usporiadaní a použití. Moduly rozkladacej pohovky je možné kombinovať s inými modulmi na vytvorenie väčších kompozícií (dbajte na výnimky). Vďaka rozmanitosti modulov a ich multifunkčnosti je Klaster rovnako vhodný ako do domáceho interiéru tak aj do verejného priestoru.