TOP

Norr11: Dáni inšpirovaní Japonskom

Minimalistický dizajn, tradičné prvky, moderné trendy. Predstavujeme dánsku značku Norr11.

Štúdio, ktoré vedie zakladateľ Tommy Hyldahl a hlavný dizajnér Kristian Sofus Hansen, zhmotňuje spojenie architektonickej presnosti a inovácií určujúcich trendy. Norr11 je poháňaná zvedavosťou a odvahou kombinovať rôzne časové obdobia, dizajnové smery, kultúry a materiály, aby vznikli produkty, ktoré vyžarujú postoj a relevanciu.

Tommy Hyldahl vždy prejavoval hlbokú vášeň k dizajnu nábytku aj počas desaťročí pôsobenia v módnom priemysle. V jeho súčasnom dizajnovom procese nachádza paralely s obdobím stráveným v móde, kde venuje podstatnú časť svojej energie predpovedaniu trendov.

Kristian Sofus Hansen je absolvent Kráľovskej dánskej akadémie výtvarných umení a svoje architektonické znalosti integruje do svojej dizajnovej filozofie. Jeho tvorivý proces sa vždy začína dôrazom na vonkajšiu formu, podobne ako pri navrhovaní budov, s dôrazom na detail, aby kusy nábytku vyzerali krásne z každého uhla.

soho

Stôl SOHO

Stôl Soho má ryhovaný stojan podobný stĺpu, ktorý vytvára neustále sa meniacu súhru hĺbky a charakteru naprieč povrchom počas dňa

Kolekcia Soho sa vyznačuje bohatými architektonickými náznakmi, ktoré priam evokujú fasády budov a prinášajú do dizajnu stola vertikálnu eleganciu. Jeho povrch z vrúbkovaného prírodného kameňa poskytuje príjemný hmat, zatiaľ čo hry tieňov navodzujú dojem hĺbky a charakteru počas celého dňa.

Stolík Soho je vyrobený z travertínu a vyznačuje sa prirodzenou krásou s drobnými dierkami a jemnými nedokonalosťami. Jeho ľahká konštrukcia, zložená z travertínových dosiek, zabezpečuje jednoduchú manipuláciu a pohyb.

Pre Kristiana nie je kus nábytku len funkčný; malo by to byť umelecké dielo. Každý kus starostlivo vyrába s cieľom zladiť estetiku, trvanlivosť a pohodlie, a to všetko s jedinečným dotykom.

221011_NORR1152358
220203_norr11_mortenbentzon_36280
13_11425

INŠPIROVANÍ JAPONSKOM

Kristianove skúsenosti ako študenta v Japonsku trvale ovplyvnili jeho prácu a naplnili ju výraznou japonskou esenciou a aj naďalej čerpá inšpiráciu zo sveta počas svojich ciest, vyzdvihujúc prvky ako hra tieňov, textúrované fasády alebo historické japonské chrámy. Podobne ako Kristian, aj Tommy získava inšpiráciu z medzinárodného prostredia, s osobitným zreteľom na japonský dizajn. Počas svojho života absolvoval množstvo ciest po východnej a juhovýchodnej Ázii, čo viedlo k zavádzaniu filozofie dizajnu NORR11 s prístupom Wabi Sabi,  ktorá zdôrazňuje krásu nedokonalosti, skromnosti a jednoduchosti. Tento filozofický prístup sa zaoberá prijímaním prírodných cyklov a úctou k histórii.

Morten_Bentzon_230125_NORR1159858
NORR11_HeidiLerkenfeldt_Closeup_11
Morten_Bentzon_230125_NORR1159938

Značka sa snaží zachovať spojenie s tradíciou dánskeho nábytku, ktorá je známa svojou kvalitou a funkcionalitou, zároveň vnáša nové myšlienky a inovácie, aby ponúkla zákazníkom originálne a moderné kúsky, ktoré vyhovujú dnešným štandardom životného štýlu.

Ich sortiment zahŕňa rôzne typy nábytku, vrátane stolov, stoličiek, sedačiek, osvetlenia a doplnkov pričom často pracujú s prírodnými materiálmi ako je drevo, kameň, koža či kov, čím sa snažia priniesť do interiéru pocit tepla a prirodzenosti.

Dánska značka NORR11 teraz aj v showroome PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave