TOP
Master and Master XSHELF

Master&Master v Paríži

Dizajnérka značka Master&Master ohuruje svet. Táto česká inovatívna značka sa od jednoduchého nápadu veľmi originálnych podnoží prepracovala až na európsky známu nábytkársku spoločnosť s precíznou lokálnou výrobou v Česku. A tak príbeh, ktorý začal v Zábřehu na Morave zrazu pozná skoro celý svet…

Tento rok poctili svojou návštevou aj Paríž, kde na medzinárodnom veľtrhu interiérového designu Maison&Objet deklarovali svoju unikátnu funkčnú jednoduchosť a krásu svojho kreatívneho minimalizmu nielen pred mestom dizajnu a módy, ale i pred celým dizajnérskym svetom. Tomuto publiku tak v rámci puristicky koncipovanej inštalácie predstavili hneď štyri nové kolekcie.

Master&Master MISTRA, NOSTALGICKÝ NÁVRAT DO LAVÍC 

Jednou z hlavných noviniek Master&Master bola novučičká séria stoličiek Mistra od kreatívnej dizajnérky Lucie Koldovej. Čisté línie, decentná elegancia a dokonalá funkčnosť. To sú vlastnosti, ktoré odrážajú dotyk tejto dizajnovej umelkyne a prezentujú ergonomickú stoličku Mistra. Jej odhalená kompozícia oceľovej konštrukcie je doplnená dubovými komponentmi a spolu s malým detailom v podobe háčika na kabát či kabelku vás prenesie do jednoduchých školských čias, kedy najväčším problémom boli najnovšie klebety a stratené poznámky. Táto ergonomická nostalgia je dostupná v elegantnej čiernej farbe, avšak čoskoro sa chystá Master & Master rozšíriť túto kolekciu o ďalšie farebné varianty a čalúnenia.

GON, PREŠIBANÝ STOLÍK S TAJOMSTVOM

Unikátnosť odkladacieho stolíku Gon bola ďalšou špecialitkou prezentovanou pred parížskym publikom. Tento geometrický polygonálny kúsok od dizajnéra Jakuba Pollága svojou originalitou oživí každú miestnosť a prešibane uprace každý neporiadok. Jeho police z masívneho dubu poľahky unesú hory časopisov, magazínov či hrubých kníh. Keď hostia čakajú za dverami a vy stále nemáte odpratané všetky svoje „serepetičky“, stačí ich len hodiť na poličku za dizajnový oceľový korpus a nikto sa o ničom nedozvie. Stolík si nechá vaše tajomstvo pre seba a ešte pri tom bude aj úžasne vyzerať. 

Gon

BELLS PRE HRAVÉ INTERIÉRY

Dezajnér Jakub Pollág však svojím ikonickým stolíkom nekončí a Master&Master predstavujú ďalší tvarovo unikátny kúsok – dizajnové nástenné vešiaky Bells s funkčným kónickým tvarom. Nielen ich tvar, no aj ich rozličné veľkosti a elegantne veselé farby prinesú nesmiernu hravosť do každého interiéru bez rozdielu. Buďte kreatívni a zostavte si z nich originálnu kompozíciu hneď pri vchode. Rozveselia vám každý ťažký večer po práci a ráno vás zas nakopnú do nového dňa. Nenechajte si uniknúť ani takýto malý detail, ktorý má v moci zmeniť váš deň. 

Master&Master BELLS

Master&Master XSHELF UKRÝVA POKLAD

Sieň slávy tejto českej značky sa však ešte nezatvára a dizajnér Jiří Pelcl do nej vstupuje opäť tvarovo originálnou nástennou poličkou Xshelf. Už na prvý pohľad zaujme svojou markantnou grafickou formou. Jej krížový tvar je nielen veľmi opticky pútavý, no taktiež veľmi funkčný a praktický. Veď predsa za každých „X” sa musí ukrývať poklad, no nie? Za týmto nájdete vaše obľúbené príbehy vpité do stránok kníh, pekné uložené v priehradkách tejto unikátnej poličky. Tak vstaňte a nájdite si to svoje „X” s pokladom.