TOP

Kuchyňa Nolte ako ateliér domáceho kulinára

Kuchyňa je miestom, ktoré by malo podporovať našu kreativitu. Veď koľko krát sme sa v nej ocitli bez nápadu, čo zas uvariť, aby sme nemali stále to isté do kola. Častokrát nám chýba čas, odhodlanie a inšpirácia pustiť sa do nových jedál či zákuskov.

Kuchyne Nolte však ponúkajú riešenie. Vytvoria priestor, v ktorom sa budeme cítiť príjemne a sami sebou. Vytvoria kuchyňu, v ktorej strávime veľa pekných chvíľ s partnerom, s rodinou či sami, skúšaním nových receptov a varením našich obľúbených jedál. Vytvorme si teda s Nolte originálnu a individuálnu kuchyňu, ktorá podporí našu kulinársku kreativitu.

Originalita

Nolte patrí medzi najväčšie a najlepšie nemecké značky kuchýň a je v špičke nemeckého nábytkárskeho priemyslu. Exportuje do celého sveta, no ich výroba je výhradne iba v Nemecku, čo zaručuje výbornú kvalitu. Ich cieľom je byť originálnejší a lepší než priemer. „For us, good is not good enough.“ (v preklade : “Dobré pre nás nie je dosť dobré”) Táto rodinná značka sa usiluje o to, aby bola každá kuchyňa jedinečná a vystihovala svojho majiteľa. Dávajú na výber z niekoľkých rozličných štýlov a ich kombinácií. Samozrejme ponúkajú možnosť vytvoriť si svoj vlastný dizajn. Majú širokú škálu farebných kombinácií, povrchových úprav a materiálov, aby sme si boli istí, že nájdeme presne to čo hľadáme.

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

Pár milimetrov spraví veľa

Nolte používa pri navrhovaní ich systém MATRIX150. Je to rozmerová mriežka, vďaka ktorej sa výška, šírka a dokonca aj hĺbka skriniek pohybuje a mení po 150 mm. Tento systém vie harmonicky vyriešiť každý problém bez rušivých elementov, zakomponovať akýkoľvek spotrebič bez porušenia svojich homogénnych línií a geniálne sa prispôsobiť vášmu vkusu. 

Štandardná výška spodných skriniek je 750 mm. Ak vám však táto pracovná výška nevyhovuje alebo len máte problém s úložným priestorom, Nolte vám ponúka MATRIX 900. Zdvihnite si výšku vašej dosky na 900 mm a získate tak až o 20% viac úložného priestoru, kompaktný moderný vzhľad a ergonomickú výšku prispôsobenú vášmu telu. 

Nolte Kuchyne však ponúkajú nielen rôzne výšky ale aj hĺbky všetkych skriniek. Úložného priestoru nikdy nie je dosť, tak prečo si ho nezväčšiť ešte o ďalších 32%? Zvoľte si hĺbku skriniek 75 cm namiesto obvyklých 60 cm. Spraví to viac ako by ste čakali.

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

V architektonickom štúdiu PLAAN ARCHITEKTI sprevádzajú zákazníkov skúsení dizajnéri od prvého nákresu, až po kompletnú montáž vyškolenými montérmi kuchýň Nolte.

„Maličkosťami sa dosahuje dokonalosť, ale dokonalosť nie je maličkosť.“

Michelangelo Buonarroti

S ÚCHYTKAMI ČI BEZ

Kuchyne od značky Nolte dbajú na detaily a svoj dokonalý dizajn doťahujú do konca. Dopĺňajú ho maličkosťami ako sú úchytky na dvierkach rôznych štýlov, materiálov a farieb. Z pomedzi 80 druhov úchytiek si môžete vybrať tie pravé pre vašu kuchyňu. 

Ak však máte radi minimalizmus, jednoduchosť a čisté línie, stojte si za tým. Menej je niekedy viac. Naplánujte si kuchyňu s dizajnom MATRIXART od Nolte, ktorý dodá vašej kuchyni eleganciu a sofistikovanosť. Ide o takzvaný bezúchytový systém skriniek, v ktorom sú pri dolných skrinkách väčšinou použité vsunuté horizontálne lišty. Pri vysokých skrinkách zas vertikálne a pri horných skrinkách sa používa zväčša ,,PUSH-TO-OPEN“ systém.  

Pri lištách je samozrejme na výber veľa farebných aj materiálových kombinácií. Okrem materiálu a farby si môžete zvoliť aj stmievateľný systém osvetlenia Emotion Light, založený na LED svetle, ktorý ponúka výber teplé i studené svetlo. Či už tieto lišty chcete spraviť skôr neviditeľné a zladiť ich s okolitým povrchom, alebo sa s nimi chystáte spestriť jednotvárny vzhľad vašej linky to je už úplne na vás. 

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

ROZMANITOSŤ A DIZAJN BEZ NÁKLADOV

Ako sme už spomínali, v Nolte nie je jedna kuchyňa rovnaká ako druhá. Majú až 188 farebných variantov skriniek a 47 dekorov pracovných dosiek. Môžete si zvoliť akýkoľvek materiál či dizajnový štýl vašej kuchyne a stále sa perfektne zmestiť do vášho plánovaného rozpočtu. Či už drevo, lak, sklo, kov alebo cement, Nolte ponúkajú reprodukcie ľubovoľného materiálu, ktoré vyzerajú rovnako ako originál. 

Kuchyne Nolte však nezabúdajú ani na „interiér“ skriniek. Dajte stopku jednoduchým jednofarebným zväčša bielym korpusom a navrhnite si krásny priestor aj za zatvorenými dvierkami. Nolte ponúka niekoľko druhov rozličných dekorov korpusov, ktoré môžete farebne zladiť so zovňajškom vašej kuchynskej zostavy. Je to ďalšia maličkosť, ktorá ukazuje dômyselnosť a cit pre detail tejto značky. Túto pridanú hodnotu poskytujú štandardne, teda bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

ROZLIČNÉ ŠTÝLY

Kuchyne Nolte vám pomôžu vytvoriť si priestor, ktorý vás bude odzrkadľovať. Ponúkajú rozličné dizajnové štýly a vytvárajú ich kombinácie tak, aby si v nich každý zákazník našiel to svoje. 

Dnes je veľmi populárny industriálny štýl. Tento dizajn spočíva na materiálových kombináciách a pocitových kontrastoch.

Môžete tu skombinovať betónový vzhľad kuchynských skriniek s policovými systémami FLEX and CUBE. Tieto otvorené jemné kovové konštrukcie s tenkými policami vedia krásne odľahčiť priestor a dodať mu ten pravý industriálny nádych. Nezabudnite však správne vybrať vzhľad podlahy a okolitých stien, lebo to taktiež prispieva k výslednému dizajnu 

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

Ďalším zaujímavým štýlom je tu dizajn New Classic, v ktorom inšpiráciou sú 20. roky 20. storočia. Elegantná súhra čistých geometrických tvarov, farieb a povrchov je charakteristickým znakom tohto štýlu. Výsledkom je jedinečný, nezávislý dizajn, ktorý ponúka vašej kuchyni funkčné a štýlové pohodlie spojené s nádychom nostalgie. 

V tomto štýle sa vracajú do módy sklenené tónované vitríny kombinované s bronzovými doplnkami. Skrinky s dizajnom TORINO LACK a jemne oválnymi rukoväťami, sú tu skvelou voľbou. Majú mäkký matný povrch  a nápadný grafický dizajn s odsadeným rámom.

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

Možno by ste si povedali, že s pribúdajúcimi modernými systémami, skrinkami bez úchytiek a čistými líniami prichádza aj koniec typickým kuchyniam vo vidieckom štýle. Opak je však pravdou. 

Country-style kuchyne prinášajú veľkú dávku nostalgie a príjemných spomienok, tak prečo by sme sa ich mali len tak vzdať? Biele fronty, drevené doplnky a čierne pracovné dosky sú kľúčovými komponentmi tejto kuchyne. Skutočná klasika je však neustále objavovaná a vy sami si tu môžete vytvoriť pomocou súčasnej technológie a rozličných farieb osviežujúcu scénu, ktorá bude nostalgická, rustikálna a moderná zároveň.

Foto: www.nolte-kuechen.com/en-gb

Okrem týchto štýlov má Nolte nespočetne veľa iných dizajnov a dizajnových kombinácií. Neustále prichádzajú s novými nápadmi a inovatívnymi myšlienkami ako z kuchyne spraviť priestor, ktorý milujeme. 

Kuchyne Nolte od architektonického štúdia PLAAN ARCHITEKTI nájdete TU.