TOP

Umelecké diela po ktorých chodíme

Ozdobte si svoje podlahy. Prikryte ich umeleckým dielom „namaľovaným“ výlučne pre vás. S talianskymi kobercami od Amini Carpets  viete byť originálni a ekologickí zároveň. No prečo by mal byť práve koberec doplnkom vašich domácností?

Koberce vedia zútulniť každú miestnosť. Tento mäkký zázrak spraví z vašej chladnej do modra odetej spálne zrazu pokojnú, hrejivú miestnosť plnú romantiky a dobrodružných snov. 

Napríklad taký dizajn spálne veľmi pôsobí na naše psychické pohodlie. Koberce  ale nezaostávajú ani v otázke fyzického zdravia. Sú v podstate pasívnymi filtrami vzduchu. Zachytávajú častice prachu a tým zabraňujú ich víreniu vo vzduchu a následnému usádzaniu v našich pľúcach počas spánku. Pravdaže aj koberce musíme udržiavať. Rovnako ako sa filtrom mení filtračná násada, tak aj koberce treba cirka raz týždenne povysávať či vyprášiť.

koberce amini

Foto: www.amini.it

A nezabudnite, že oddýchnuť si potrebujú aj vaše nohy. Práve koberec je tým posledným, s čím prichádzajú vaše bosé nohy do kontaktu pred spaním. Rovnako ako je tým prvým, čo cítite, keď sa rozospaní vyšuchcete ráno z postele. Taký mäkký koberec pri posteli vám namiesto uzimeného ranného pocitu, ponúkne príjemné prebudenie do nového dňa.

Samozrejme srdcom každej domácnosti je obývačka. Obývacia izba by mala byť reprezentatívnou miestnosťou pre usadenie vašich hostí, no zároveň aj miestom, kde sa zíde večer po náročnom dni celá rodina. Výborný kompromis, pre tieto na prvý pohľad nezlučiteľné úlohy, vytvára práve štýlový koberec. Či už ho umiestnite pod celú sedaciu súpravu, alebo ním podčiarknete dizajn vášho konferenčného stolíku, to už je len na vás. Koberec vie byť vynikajúcim originálnym doplnkom a zároveň vdýchne vašej modernej obývačke pocit domova a rodinnej atmosféry.

Koberec však môžete umiestniť aj do vašej kúpeľne či priestrannej vstupnej haly. Vždy vás privíta s otvorenou náručou nech váš deň vonku bol už akýkoľvek.

PRE VS PROTI

Okrem útulnej atmosféry a pohodlia, koberce ponúkajú aj kopu ďalších výhod. Napríklad pokiaľ sa rozhodnete koberec použiť do celej miestnosti, odvďačí sa veľkým komfortom v zime, keďže má výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Ak bývate v byte, koberec v detskej izbe oceníte nielen vy, ale aj vaši susedia. Koberce stlmia naháňačky, tance i nadurdené dupoty vašich malých zlatíčok. Vďaka svojim akustickým vlastnostiam pohltia aj znervózňujúci hluk z elektroniky či vašich spotrebičov. 

talianske koberce

Foto: www.amini.it

Pre každú domácnosť je však dôležitá bezpečnosť, ktorá je častokrát na úkor dizajnu vašich interiérov, obzvlášť ak máte deti či sa staráte o svojich starých rodičov. Koberce vám dovolia mať obe naraz. Výborný dizajn aj ochranu vašich batoliat pred odreninami z prvých pádov. 

Koberce však majú nielen pre, ale aj proti. Síce sú teraz veľmi populárne huňaté dekoračné deky či vankúše, huňatých extravagantných kobercoch sa veľa ľudí zdráha. Pôsobia síce veľmi efektne a elegantne, no ich údržba je častokrát vyčerpávajúca. Nezúfajte, extravagancia a luxus sa dá vyjadriť aj nápaditým vzorom, ktorý spraví z vášho koberca umelecké dielo.  

Zároveň si pri kobercoch treba dávať veľký pozor na kvalitu a prepracovanosť. Nekvalitné koberce totižto často krát uvoľňujú svoje vlákna, čím sa skracuje ich životnosť a zároveň tieto vlákna môžu byť veľmi nebezpečné pre deti či domácich miláčikov. 

Talianske koberce Amini Carpets Italia exkluzívne v architektonickom štúdiu PLAAN ARCHITEKTI

ZBAVTE SA NEVÝHOD S AMINI

Amini Carpets je značka vytvorená v roku 2014 spoločnosťou ABC (Amini Brothers Company), ktorej korene zakotvené v afganskej tradícii siahajú až do roku 1962.

Amini je kvalitnou, dynamickou a inovatívnou značkou, ktorá sa môže pochváliť autentickou ručnou výrobou v Nepále, Indii, Afganistane, Turecku a Maroku. Dizajn ich kobercov je známy svojou originalitou a rovnováhou medzi tradíciou a inováciou. Ponúkajú široký výber od tradičných dizajnov, po moderné koberce či limitované edície, ktoré vznikli pri spolupráci s ikonickými menami vo svete dizajnu, ako sú Joe Colombo, Gio Ponti, Manlio Rho a Ico Parisi.

dizajnové koberce

Foto: www.amini.it

KVALITA OD SAMOTNÉHO ZAČIATKU

Kvalita je pre nich prvoradá, čo potvrdzuje už len ich samotný výber ekologických materiálov. Ich výroba kobercov je založená výlučne na spracovaní vlny, hodvábu a viskózy, materiálov získaných z prírodných textilných vlákien živočíšneho alebo rastlinného pôvodu z rôznych časti sveta. 

Používajú napríklad veľmi jemnú vlnu získanú strihaním  novozélandských oviec alebo Mohérovú vlnu z rúna angolskej kozy šľachtenej v Turecku. Táto vlna vyniká mimoriadnym leskom a pružnosťou. Vlna z alpaky je zas známa svojou ľahkosťou a odolnosťou. Je to vodoodpudivá a hypoalergénna vlna k dispozícii v prírodných odtieňoch od bielej, cez béžovú, hnedú, šedú, až po najintenzívnejšiu čiernu. Značka Amini si pre svoj úplne ekologický ručne robený koberec Naua zvolila modernú sivú a čiernu.

Ich koberce však nie sú obmedzené len na rôzne druhy vlny. Vyrábajú taktiež koberce z iných  zaujímavých materiálov ako je konope, odolná juta, spoľahlivý ľan, lesklá prírodná viskóza či jedinečný bambusový hodváb.

Foto: www.amini.it

Foto: www.amini.it

Foto: www.amini.it

V roku 2020 bolo 98% Amini kobercov vyrobených z materiálov pochádzajúcich z udržateľných zdrojov a tento rok dokonca pridali úplne novú ekologickú priadzu, ktorá sa výrazne líši od ich tradičných prírodných materiálov. Táto nová priadza použitá v kolekcii Le Fil Vert je získaná z recyklovaných PET fliaš pomocou inovatívneho procesu depolymerizácie. Je mimoriadne jemná a ľahko použiteľná, je sama o sebe nekonečne recyklovateľná, čo predstavuje dôležitý míľnik z hľadiska udržateľnosti a technickej kvality. 

SPRACOVANIE A VÝROBA

Kvalita produktovej rady Amini je dôsledným výsledkom nielen dobrého výberu ekologických materiálov, ale aj celého výrobného procesu, ktorý bol zdokonaľovaný počas viac ako 50 rokov histórie. Výroba je jadrom každého podnikania, v Amini je však jedinečná svojimi tradičnými technikami a remeselnými postupmi. Amini koberce sú ručne tkané na tkáčskych krosnách, precízne viazané uzlíkovou metódou, alebo ručne vyšívané na bavlnený podklad so vzorom. 

Fáze tkania či vyšívania kobercov predchádza rad úprav samotnej priadze od mykania, cez pracné pradenie, farbenie, až po dôkladné sušenie. Cieľom tohto procesu spracovania je dosiahnuť, aby bol materiál čo najhomogénnejší a získal kvalitné vlastnosti ako je odolnosť, čistota, a pružnosť. 

koberce amini

Foto: www.amini.it

Každý ručne robený koberec značky Amini má svoj vlastný jedinečný dizajnový príbeh. Dovoľte vašej domácnosti vypočuť si jeden z nich…

Talianske koberce Amini Carpest Italia exkluzívne v architektonickom štúdiu PLAAN ARCHITEKTI