TOP

FDB Møbler: Nábytok, ktorý vytvára priestor

Nábytok robí náš dom domovom. Spolu s doplnkami rozpráva príbeh o nás, rodinných chvíľach, osobných preferenciách a životnom štýle, zároveň odzrkadľuje náš individuálny dizajnový vkus.

Aj z malého bytu vie správny nábytok spraviť zdanlivo väčší a z priestranného domu zas útulnejší. Pri vyberaní sedačky do obývačky či postele do spálne nie je dôležitý len dizajn, ale aj pohodlnosť a trvácnosť. Pri kúpe kuchynských skriniek či šatníkových skríň nás zaujíma ich členitosť a sofistikovanosť, a pri stoličkách za jedálenským stolom alebo vo vašej pracovni je zas podstatná ich ergonómia.

Foto: www.fdbmobler.dk

Značka FDB Møbler sa vyznačuje kvalitou, ktorá zaručuje tieto vlastnosti. Ich nadčasové dizajnové kúsky, od elegantnej a pohodlnej sedačky až po osviežujúci záhradný nábytok, dokonale zapadnú do každej domácnosti.

„NÁBYTOK BY MAL VYTVORIŤ PRIESTOR PRE ĽUDÍ.“ – FBD Møbler

Korene uznávanej dizajnérskej značky FDB Møbler siahajú až do roku 1942, kedy bola spoločnosť založená. Pod vedením architekta Børgea Mogensena, ktorý viedol vtedajší ateliér, sa postupne pridalo niekoľko nových dnes uznávaných dizajnérov a spolu vytvorili medzinárodne známu značku, priekopníka dánskeho dizajnu.

Príbeh tejto značky sa neustále vyvíja a dedí sa z generácie na generáciu. Je tkaný do sedadiel stoličiek, vyšívaný do dečiek či vankúšov a vytesávaný do dreva každého nového kúsku nábytku.

Aj napriek neustálym inováciám a modernému dizajnu si táto značka od začiatku zachováva okrem starých verných klasík aj pevne zaužívanú, prostú a hlavne pravdivú filozofiu: „Nábytok by mal vytvoriť priestor pre ľudí.“ Nie naopak. To máte ako so šatami. Ak si kúpite super moderný kúsok len preto, že je teraz in, ale nemáte ho k čomu nosiť, bude nevyužitý len smutne visieť v skrini. Nekupujte si teda nové kreslo, pre ktoré musíte vytvárať priestor, ale vyberte si kvalitný nábytok, ktorý vytvorí jedinečný priestor pre vás.

Spoločnosť FDB Møbler ponúka veľmi originálne a hlavne funkčné a využiteľné dizajnové kúsky rôznych štýlov, ktoré vytvoria priestor pre váš každodenný život. Vydržia naháňačky vašich detí aj hravosť vašich domácich miláčikov. Nábytok FDB Møbler s vami bude elegantne starnúť, príjemne vítať nových členov a z domácnosti spraví vaše obľúbené miesto.

Bez ohľadu na to, či je teda reč o ikonických kúskoch z klasických zbierok alebo o nových, inovatívnych dizajnoch, cieľ je rovnaký: dosiahnuť skutočnú kvalitu života, ktorá sa predpokladala, keď v roku 1942 vychádzali zo štúdia FDB Møbler prvé kusy nábytku.

Foto: www.fdbmobler.dk

Nábytok, ktorý vytvára priestor aj u nás, v showroome PLAAN ARCHITEKTI

UDRŽATEĽNOSŤ

Pojem udržateľnosť nie je pre FDB Møbler novinkou. Ich kombinácia inovatívneho dizajnu a remeselného spracovania, ktorá funguje už niekoľko generácií, je sama o sebe výrazom trvalej udržateľnosti. Tento princíp využívajú aj v rámci zeleného myslenia firmy a sú odhodlaní byť ekologickou a zodpovednou dánskou nábytkárskou spoločnosťou.

Vyrábajú nábytok s certifikáciou FSC (Forest Stewardship Council), čo zaručuje, že drevo bolo vyťažené a spracované environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne. Dôsledne obhospodarujú lesy, odkiaľ získavajú svoj materiál, a ekonomicky zodpovedne sa starajú o lesných pracovníkov a miestne komunity.

Foto: www.fdbmobler.dk

Ich textílie, ktoré sú zakomponované do jedinečných výrobkov, sú opatrené štítom OEKO-TEX. Týmto certifikátom sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne stanovené medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie (výroba, tkanie…).

Cieľom spoločnosti FDB Møbler je docieliť, aby do roku 2025 boli všetky ich kolekcie a rady výrobkov certifikované podľa oficiálnej normy Nordic Ecolabel – oficiálnej severskej environmentálnej normy s čo najmenším vplyvom na životné prostredie. Dnes už túto certifikáciu nesie ich ikonická stolička J46 Poula Volthera a ďalším krokom bude certifikácia celého radu klasického nábytku Børge Mogensen, ktorý navrhol v štyridsiatych rokoch minulého storočia vedúci FDB Møbler.

TRVANLIVOSŤ, DOSTUPNOSŤ, ĽUDSKOSŤ

Nábytok FDB Møbler je navrhnutý tak, aby s vami strávil celý život. Ak ste jedným z tých, čo sú dlhoročne verní svojim veciam, tento nábytok je pre vás ako stvorený. Vek sa na ňom vôbec nepodpíše. Vďaka kvalitným materiálom a precíznej remeselnej výrobe vydržia jednotlivé kúsky tejto značky aj 50 či 60 rokov bez jediného náznaku zmeny na dizajne či funkčnosti. Každý kus ich nábytku je pred odoslaním do svojho cieľa – prvého domova, originálne vymyslený, skvelo manuálne prepracovaný a nakoniec testovaný v Dánskom technologickom inštitúte. 

Keď dizajnér nábytku Børge Mogensen vytvoril svoju prvú slávnu klasiku pre FDB Møbler, vychádzal pri svojej práci z myšlienky, že „nábytok by mal používateľovi slúžiť, a nie ho nútiť, aby sa mu za každú cenu prispôsobil“. Táto idea sa stala základom ľudskosti značky a je stále využívaná ako východiskový bod pri navrhovaní jednotlivých kusov nábytkov. Nábytok FDB Møbler je teda navrhnutý tak, aby bol v súlade s ľudským telom a jeho pohybmi. Je čo najviac prispôsobený potrebám nášho každodenného života bez straty na celkovom dizajne či originalite. To vysvetľuje aj už spomínanú nestarnúcu kvalitu tohto nábytku. 

Foto: www.fdbmobler.dk

Kvalitný nábytok by však nemal byť doménou elity. Toto je jeden z hlavných princípov značky FDB Møbler už od ich počiatku. Snažia sa docieliť aby všetky ich krásne, dizajnové a vysokokvalitné návrhy  boli dostupné širokej verejnosti. Podľa svojich skúseností, zhromaždených v ich dlhoročnej histórii, vravia, že nábytok nemusí byť mimoriadne drahý, aby bol funkčný a vynikajúci. Nábytok musí byť hlavne prístupný pre čo najviac ľudí aby im vytváral priestor pre život.

Už nemusíte vytvárať miesto pre nábytok, nechajte ho aby vytvoril priestor pre Vás.