TOP

Nolte, kuchyne v ktorých varíme pohodlne

Kuchyňa je srdcom domácnosti. Je miestom, kde si rozospatí zaľúbenci varia rannú kávu, miestom, kde sa pri chutnej večeri zíde celá rodina. Trávime v nej viac času, než by sme si mysleli. Pečieme s deťmi koláčiky, varíme s babkou nedeľný obed, chystáme romantickú večeru pri sviečkach.

Využíva ju celá rodina. Práve preto je veľmi dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne a pohodlne. Veď komu sa chce stále načahovať do vysokých skriniek či krčiť sa nad nízkou linkou. Varenie by predsa malo byť zábavné a ľahké, a to pre hociktorého člena našej domácnosti. 

S Nolte si môžete vytvoriť jedinečnú kuchyňu presne podľa vašich predstáv. Ich kuchyne sú nielen originálne, dizajnové a útulné, ale aj ergonomické. Logické usporiadanie pracovných zón, pohodlné pracovné výšky a inovatívne štruktúrovaný úložný priestor. To sú základy ergonomických kuchýň Nolte. 

MAJTE VŠETKO POD KONTROLOU 

Aspoň raz za týždeň sa väčšinou stane, že varíme obed pre celú našu rodinku a potrebujeme robiť viac vecí naraz. Máme pocit, že by z nás musela byť chobotnica s dlhými chápadlami, sme mali všetko pod kontrolou. Na jednej strane treba vyklepať mäso, na druhej nám kypia zemiaky a pomaly na tretej nám svieti otvorená chladnička. Do toho všetkého sa deti práve rozhodli mať z kuchyne vesmírnu stanicu. Práve v takýchto chvíľach sa ukazuje správne naplánovanie vašej kuchyne a rozvrhnutie jej hlavných pracovných zón. 

Aby ste mali všetko po ruke, no zároveň sa s niekým nezrazili, ak máte v kuchyni výpomoc, Nolte kuchyne predstavujú pár základných pravidiel pre naplánovanie ergonomickej kuchyne:

Rozvrhnite si správne tri hlavné pracovné zóny, zóna varenia, zóna umývania, zóna skladovania, podľa tvaru a rozmerov vašej kuchyne. Do menších kuchyniek zvoľte usporiadanie týchto oblastí vedľa seba, s minimálnou vzdialenosťou 90 centimetrov, optimálnou však až 120 centimetrov. 

Varenie v kyuchyni Nolte

Foto: www.nolte-kuechen.com

Ak sa vaša kuchyňa skladá z kuchynského kúta v tvare L alebo máte priestor aj na dve kuchynské linky, využite možnosť trojuholníkového usporiadania hlavných zón. Vzdialenosť medzi oblasťami by vtedy mala byť približne dvojnásobkom dĺžky paže.

Dve pracovné dosky sú veľmi efektívne a spolu s pridaným barovým pultom pôsobia naozaj dizajnovo a elegantne. Avšak musíte myslieť na to, že v rannom zhone pred prácou a školou vás v kuchyni bude určite viac. Do svojho plánu preto zahrňte vzdialenosť aspoň 120 centimetrov medzi vašimi dizajnovými kuchynskými linkami a zabráňte tak zbytočným modrinám.

KUCHYŇA, KTORÁ SA VÁM PRISPÔSOBÍ

Nolte kuchyne vám vždy vyjdú v ústrety. Za atraktívnymi dizajnovými povrchmi skrývajú vysoký stupeň flexibility, ktorá sa vie prispôsobiť vašim individuálnym potrebám. 

Neničte si chrbát. Hrbenia máte určite aj tak dosť v práci. Prispôsobte pracovnú výšku svojej výške a nie naopak. Štandardná kuchynská linka pre priemernú pracovnú výšku meria 75 centimetrov. Chcete trochu viac? To nie je žiaden problém. So systémom „Matrix900“ vám jednoducho zvýšime kuchynskú linku kľudne o 15 centimetrov. Okrem väčšieho pohodlia tým získate aj moderný vzhľad a viac úložného priestoru. 

Varenie v ergonomickej kyuchyni Nolte

Foto: www.nolte-kuechen.com

Avšak nielen výška kuchynskej linky, ale aj správne umiestnenie vašich spotrebičov je dôležité. Spríjemnite si vykladanie umývačky, či pečenie koláčov. Vďaka rozmerovej mriežke „Matrix150“ od Nolte si teraz môžete nainštalovať rúru, mikrovlnku či umývačku riadu do vyšších polôh a to bez akýchkoľvek rušivých panelov. 

INOVATÍVNE NÁPADY NOLTE

Kúpili ste si nový kuchynský robot či mlynček na mäso? Túžite po veľkom kávovare, no nemáte ho kam dať? Veľa kuchynských spotrebičov je veľmi praktických, lenže sú ťažké a objemné. Buď nám zaberajú miesto na pracovnej doske alebo sa s ním stále naťahujeme pri vyberaní z tej najspodnejšej skrinky. Nolte ponúka riešenie tohto problému – praktický zdvíhací stĺp s integrovanou elektrickou zásuvkou. Stlačením tlačidla vytiahne zariadenie zo skrinky na výsuvnom podnose pripravené do akcie. 

Ergonomické prvky kuchyne Nolte

Foto: www.nolte-kuechen.com

Tento stĺpik sa perfektne hodí do kuchynských liniek v tvare L či v tvare U. Vyplní nepríjemné rohy a zákruty, s ktorými tak veľmi bojujeme, keď sa snažíme niečo vytiahnuť. S modernými inováciami od Nolte máte tento boj už vopred vyhratý bez akejkoľvek námahy. Ich inovatívny systém LeMans vám umožní ľahký prístup k hrncom a panviciam na otočných nastaviteľných policiach. 

Kuchyne Nolte vám takto pomôžu využiť každučký priestor. Dokonca vaše výlety do špajze sa môžu stať minulosťou. S inovatívnymi vertikálnymi jednotkami budete mať vždy prehľad o svojich zásobách. Jedným vysunutím vás odbremenia od dlhého nezmyselného prehľadávania komory a urýchlia váš prístup k zásobám. Umiestnite si ich na správne miesto a majte pri varení svoje potraviny na dosah ruky. Rozumné vzdialenosti sú predsa jedným zo základných prvkov ergonomickej kuchyne.

Dodržanie správnej ergonómie v kuchyni je predpokladom, aby sa práca v nej stala potešením. Dovoľte aby sme Vám poradili pri plánovaní vašej ergonomickej kuchyne Nolte.

 

Kontaktujte špecialistov z našeho štúdia kliknutím na tento odkaz.