TOP

Master&Master, jasný rukopis s ľahkosťou minimalizmu

Chceli by ste si dizajnovo spestriť obývačku? Osviežiť jedáleň či odľahčiť vašu pracovňu? Predstavujeme majstrovsky prepracovaný, dizajnový nábytok od českích dizajnérov Master & Master. 

Stačí im len obyčajný kovový drôt na to, aby premenili vaše bývanie na moderné a elegantné. 

Dizajnový nábytok od značky Master&Master - Kreslo Cocon

SUBTÍLNOSŤ. JEDNODUCHOSŤ. PRECÍZNOSŤ. 

To sú heslá, ktoré vystihujú dizajnový nábytok a iné kúsky od Master & Master. Charakteristickým prvkom tejto značky sa stal dynamicky poohýbaný oceľový drôt, ktorý tvorí subtílne podnože rôznych farieb a tvarov. Sofistikovaný produkt, ktorý sa stal ikonou českého dizajnu, dnes zdobí niekoľko stolov a konferenčných stolíkov tejto značky. Ponúkajú množstvo tvarov, materiálov, i veľkostí stolných dosiek. Ak však potrebujete niečo špeciálne, stačí im dať vedieť. Master & Master vám vyrobia dosku na mieru. 

Tieto elegantné podnože dokonca vedia osviežiť a odľahčiť aj váš starý obľúbený stôl, ktorého sa ešte nechcete vzdať. Stačí mu len vymeniť „podvozok“. Dizajnový kovový zázrak, pri ktorom aj masívna štvormetrová doska rokovacieho stola pôsobí akoby sa vznášala. V skutočnosti sa však ani nehne.

Dizajnové stoličky od značky Master&Master - UM Chair

Stolička UM Chair, Master and Master

Kreatívna značka Master & Master však okrem tohto dizajnového kúsku ukrýva aj mnoho ďalších produktov, ktoré prinesú elegantný elán do vašich domácností. Štýlový odkladací stolík Gon s policami z masivneho dubu vám však okrem elegancie prinesie do vašej obývačky aj poriadok. Skryje všetko čo je navyše, ovládače k televízoru, okuliare na čítanie i hromádku vašich záhradkárskych časopisov a exkluzívnych magazínov. 

Ak potrebujete spestriť život, siahnite po kovových stolíkoch Coffee Boy či Chicken. Farebne rozveselia váš čitateľský kútik a pohodlne usadia vašu obľúbenú knihu. Tieto malé ľahučké stolíky vám spolu s elegantnými policovými systémami One ušetria miesto v domácej pracovni a  perfektne doplnia priestor tam, kde ich postavíte. 

Netreba však zabúdať ani na vaše vlastné pohodlie. Master & Master vám preto ponúka pohodlné dizajnové kreslo Cocon rovno aj so zladeným elegantným konferenčným stolíkom. Ľahké, pevné, geometrické, nadčasové… Také sú stoličky zo sérií UM a Stellar. Môžu byť dizajnovým solitérom na malom balkóne, ikonou v modernej kaviarni i elegantným doplnkom vášho domáceho baru. 

Precízne remeselné spracovanie týchto a mnohých ďalších dizajnových kúskov Master & Master má pevné korene v dlhoročnom priateľstve, ktoré vzniklo dávno predtým než ich fiškálsky názov. Zakladatelia tejto značky Luděk Šteigl a Ondřej Zita sa poznajú už od detstva a založenie spoločnej firmy bol vždy ich sen. Detské sny sa však nie vždy plnia…

Avšak kombinácia vyučeného stolára a vyštudovaného grafického dizajnéra sa ukázala nakoniec ako tá správna cesta, a tak vznikla dnes už európsky známa česká značka Master & Master, ktorá pomaly ale isto burcuje svet interiérového dizajnu.

ZNAČKA S JASNÝM CIEĽOM

Všetko sa to však začalo v roku 2012 na konci štúdia grafického dizajnu Ondřeja Zitu, keď ho spolu s kamošom Luděkom Šteiglom napadlo zavesiť do svojho diplomového projektu, online katalógu grafických trendov, reklamný banner na nové podnože jeho terajšieho kolegu Michala Maláška z produktového dizajnu. Z návrhu pre školský ateliér sa zrazu stal dizajnový kúsok a z online katalógu zas portál s obrovskou  návštevnosťou. Vtedy už Šteigl a Zita vedeli koľká bije a rozhodli sa ísť do svojho kedysi detského snu na plno. 

Stolička UM Chair, Master and Master

Ako každá firma, tak aj oni si prešli krátkou počiatočnou nešikovnosťou, avšak ich výlety po európskych dizajn-marketoch ich naučili čoraz viac načúvať zákazníkom a zlepšovať tak marketing, dizajn i funkčnosť svojich nových produktov. Cez biznisovú abecedu sa rýchlo prelúskali a zhruba za dva roky rozbehli vlastnú výrobu pod značkou Master & Master v Zábřehu na Morave, z kadiaľ pochádzali. 

Od začiatku mala táto dvojica jasný cieľ: vytvoriť európsku dizajnovú značku s precíznou lokálnou výrobou v Česku. To, že ich vízia sa im naplnila, potvrdzuje rada zákaziek zo zahraničia, od Francúzska, cez Belgicko, Nemecko až po škandinávske krajiny.

S každým novým dizajnovým kúskom sa táto firma rozširuje. Spolu so známymi menami dizajnérov, umelcov či architektov ako sú Michal Malášek, Tomáš Varga, Lucie Koldová, Jakub Pollág, Jiří Pelcl, známa dvojica Hermann & Coufal a ďalší, vytvára históriu mladej značky s jasným rukopisom…