TOP

Auping na Tour de France

Royal Auping sponzoruje od roku 2016  odpočinok cyklistického tímu DSM (predtým Sunweb), ktorý momentálne preteká na Tour de France.

Auping podporuje tím DSM v znalostiach a pohodlí pri spánku. Počas pretekov Giro d’Italia, Tour de France a Vuelta a España spí tím DSM na matracoch a vankúšoch od spoločnosti Auping. Tieto matrace a vankúše sprevádzajú tím na jeho cestách a sú prispôsobené telu a preferenciám každého jednotlivého športovca, pretože najlepším spôsobom, ako si optimálne oddýchnuť, je spať na vlastnom matraci. Oddych a načerpanie energie sú pre špičkový výkon rovnako dôležité ako tréning. Dobrý a kvalitný spánok poskytuje energiu potrebnú na podanie výkonu počas dňa.

Chad Haga, pretekár tímu DSM hovorí: „Regenerácia je súčasťou pretekov. Ak neregenerujete dobre a kvalitne, poškodí a zníži to váš výkon, ba čo viac, ste z pretekov vyčerpaní viac ako by ste mali byť.“

Tím DSM už dlho uznáva, že odpočinok a zotavenie sú dôležitými faktormi vo výkonnosti každého cyklistu. Výskum spánku sa teraz tiež používa na preskúmanie spánkových vzorcov, návykov a ďalších faktorov, ktoré prispievajú k odpočinku a zotaveniu cyklistov.

Auping tiež poskytuje matrace pre „DSM Keep Challenging Center“.

Štúdie o spánku sa vykonávajú v novom športovom centre „Keep Challenging Center“ tímu DSM v meste Sittard v Holandsku od marca 2019. Spánok cyklistov sa podrobuje dôkladnej kontrole pod vedením Geerta Doorlaga (výskumný pracovník z Royal Auping) a Teun van Erpa (vedecký pracovník tímu DSM v oblasti pohybu). Pretože okrem vecí, ako je výživa a výkon, tím DSM chápe aj dôležitosť dobrého spánku. Cieľom týchto spánkových testov je dosiahnuť optimálne zotavenie pre každého jednotlivého cyklistu.

Cyklisti z tímu už niekoľko mesiacov spia na posteliach Auping so senzormi. Merajú okrem iného ich dýchanie a pravidelnosť srdcového rytmu. Okrem meraní, si cyklisti sledujú, ako sa cítia počas dňa a či majú napríklad ťažký tréningový deň alebo relatívne pokojný deň. To odhaľuje vzorce, ktoré vedia odborníci interpretovať ako súvisiace s fyzickým zotavením. Počas spánkového testu sa meria takzvaný parasympatický proces, ktorý nastáva v tele pri odpočinku. Počas tohto procesu sa akoby nabíjala „ľudská batéria“.

Iwan Spekenbrink, generálny riaditeľ tímu DSM uviedol:  „Vrcholový športovec potrebuje tréning, ale aj odpočinok. Vrcholový šport vyžaduje neustále dolaďovanie tých faktorov, ktoré prispievajú k výslednému výkonu. Oddych je jedným z týchto dôležitých faktorov. Kvalitný odpočinok umožňuje lepší výkon, a práve preto sme si vybrali Auping.“

 

„Odpočívame na tom najlepšom.“

Nie náhodou si tím DSM vybral provinciu Limburg, uzavrel partnerstvo a lokalizoval svoje športové stredisko „Keep Challenging Center“ v tejto oblasti. Toto miesto poskytuje vynikajúce zariadenia vrátane fantastických tréningových trás v regióne Dreilandenpunt, zabezpečeného bike parku Tom Dumoulin, viacerých univerzít, zdravotníckych zariadení a letísk. Všetky tieto zariadenia vzdialené od kampusu na krok.

Hodnotenie pretekov, koučing, testovanie vybavenia, výskum, tréning základnej stability, odborné workshopy a skupinové tréningy – to všetko sú príklady aktivít, ktoré sa uskutočňujú v športovom stredisku „Keep Challenging Center“. Popri športovom rozvoji sa pozornosť venuje osobnému rozvoju, v rámci ktorého sa jazdcom odporúča, aby pokračovali v štúdiu a vzdelávaní a zabezpečili tak pripravenosť na život aj po jazde na bicykli.

Auping podporuje tím DSM produktmi, ktoré zabezpečujú ten najlepší možný spánok.

S láskou,