TOP

Auping: Matrace navrhnuté pre každú postavu

Každý z nás má jedinečnú postavu. To znamená, že potrebujeme odlišnú podporu v oblastiach tela, ktoré sa pri kontakte s matracom líšia. Prispôsobený matrac zabezpečí, že sa váš spánok stane oveľa pohodlnejším a kvalitnejším, pretože sa vášmu telu poskytne správna podpora, ktorú potrebuje na dokonalý odpočinok. 

Nová rada matracov značky Auping bola vyvinutá na základe rôznych typov postáv, pričom všetko závisí od vzťahu medzi ramenami, bokmi a pásom. Tieto typy postáv (bodytype) označujeme I, Y, X a A,

AKÝ JE VÁŠ BODYTYPE?

Bodype X

Máte ramená a boky širšie ako pás? Potom potrebujete matrac s podporou pre typ postavy X. Obe zóny ramien a bokov v tomto type sú trochu mäkšie. To umožňuje, aby sa vaše ramená a boky pohodlne zaborili do matraca počas noci. Zóna pásu medzi zónami bokov a ramien je trochu pevnejšia, aby podopierala váš stred.

Bodype A

Ak sú vaše boky širšie ako pás, avšak ramená nie sú výrazne širšie, potom pravdepodobne patríte do kategórie postavy A.  Tento typ postavy vyžaduje matrac, kde bedrová zóna leží o niečo hlbšie v matraci ako ramená. Vďaka tomu sa vaše boky pohodlne ponoria do matraca, takže počas spánku nepociťujete žiadny tlak a môžete tak ľahko meniť polohy.

Bodype Y

Sú vaše ramená širšie ako váš pás a vaše boky sú takmer také široké ako váš pás? V tom prípade sa nádherne vyspíte na matraci pre postavu typu Y,  pri ktorom je ramenná zóna v matraci o niečo hlbšia ako bedrá. Vaše ramená sa tak môžu pohodlne ponoriť do matraca a udržať chrbát v prirodzenej polohe.

Bodype I

Máte boky, pás a ramená približne rovnako široké? Alebo máte ramená trochu širšie ako boky a pás? Potom ste typ postavy I. Matrac, ktorý vám vyhovuje, má rovnomerne rozložené zóny. To znamená, že boky, pás a ramená majú viac-menej rovnakú pevnosť. Vďaka tomu sa vaše telo dostane do úžasne prirodzenej a pohodlnej polohy na spánok.

Všetky 4 typy matracov dostupné v showroome PLAAN ARCHITEKTI v Bratislave

ROZHODUJE AJ VÝŠKA

Keďže je výškový rozdiel medzi ľuďmi spôsobený najmä rozdielom v dĺžke nôh, umiestnenie zón v nových matracoch je od hlavy dole. Zóny sa sústreďujú na ramená, pás a boky, aby bola chrbtica v peknej prirodzenej polohe. Auping Evolve, Elysium a Elite majú asymetricky konštruované zóny, aby poskytli telu lepšiu oporu, čo umožňuje telu relaxovať a zotaviť sa počas spánku. Okrem iného, sú vyrobené z inovatívnych materiálov a majú úplne nový dizajn.

PEVNOSŤ

Čo sa týka pevnosti matraca, tú určuje vaša výška a hmotnosť. Auping Evolve, Elysium a Elite sú dostupné pre spomínané štyri typy tela  (I, Y, X a A) a v troch tvrdostiach (mäkká, stredná a pevná). To znamená, že je k dispozícii až 12 rôznych variánt matracov.

Každý typ postavy a každú tvrdosť je možné kombinovať v jednom dvojitom matraci, takže ak máte s partnerom rozdielne postavy a chcete spolu spať na dvojitom matraci, nie je to problém.

S láskou,

1200px-Auping-Logo.svg