TOP

Ako prestať chrápať s posteľami Auping?

Už žiadne prebdeté noci kvôli chrápajúcemu partnerovi. Viete že zajtra mate ťažký deň, no vedľa Vás leží chrápajúci partner kvôli ktorému nemôžete zaspať. V noci vás to privádza priam do šialenstva. Ale čo to vlastne chrápanie je, ako vzniká a prestať chrápať s posteľami Auping?

Odkiaľ pochádza ten zvuk?

Chrápanie sa vyskytuje, pretože keď spíme, všetky naše svaly sa uvoľňujú. Takže aj svaly ako jazyk a  svaly na podnebí. To následne spôsobuje zúženie dýchacích ciest pri nádychu a otvorenie úst. Vzduch cez zúžené dýchacie cesty rozochvieva uvulu (čapík), ústa a hrdlo, čoho výsledkom je ten otravný zvuk, ktorý voláme chrápanie.Toto zúženie môže mať niekoľko príčin, napríklad poklesnutie zadnej časti jazyka a uvuly (čapíku), keď ležíte na chrbte. Príčinou ale môže byť aj podráždenie dýchacích ciest alebo aj genetická predispozícia. Nadmerné požívanie alkoholu, fajčenie sú zlozvyky, ktoré chrápanie zhoršujú. Nadváha je tiež častou príčinou chrápania.

Čo sa s tým dá robiť?

Môže byť naozaj ťažké zbaviť sa chrápania. Niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť:

Skúste spať na boku

Obmedzte alkohol

Nepoužívajte lieky na spanie

Nefajčite

Ak máte nadváhu, pokúste sa zhodiť prebyťočné kilá

Ako prestať chrápať s posteľami Auping?

Všetky rošty Auping Smart (teda naše inteligentné nastaviteľné rošty zo sieťoviny) majú funkciu proti chrápaniu. V momente ako Auping Rošt, započuje že niekto chrápe, čelo postele sa trochu zdvihne, alebo chrápajúci dostane láskyplné „šťuchnutie“ , čo spôsobí, že sa chrápajúci otočí a chrápať prestane.

Funkcia proti chrápaniu funguje s aplikáciou, ktorá patrí k základni Auping Smart. V tejto aplikácii môžete nastaviť, čo chcete, aby rošť Auping Smart urobil, keď započuje zvuky chrápania. Môžete si vybrať z dvoch možností:

 

„Nadvihnúť“: zadná časť postele sa mierne nadvihne, takže sa vám hrdlo trochu viac otvorí a chrápanie prestane. Zadná časť zostane trochu podvihnutá, kým prestanete chrápať. Túto možnosť je najlepšie zvoliť, ak spíte na chrbte.

„Šťuchnutie“ zadná časť sa niekoľkokrát jemne rozhýbe hore a dole a spôsobí, že sa chrápajúci otočí. V skutočnosti vám vaša posteľ poskytne malé „šťuchnutie“. Táto funkcia je určená hlavne pre ľudí, ktorý spia na boku.

Ako prestať chrápať s Auping

Na záver pár faktov o chrápaní

– 30% až 50% Holanďanov chrápe.

– Muži chrápu častejšie ako ženy.

– Chrápajúci človek dokáže vyprodukovať až 100 dB zvuku, ktorý vo vašej spálni pripomína rockový koncert.

– Čím ste starší, tým je pravdepodobnejšie, že budete chrápať.

– Ak spíte na chrbte, je väčšia pravdepodobnosť, že budete chrápať