TOP

Príbeh o 35 miliónoch matracov

V Európe sa ročne vyhodí asi 35 miliónov matracov. Pravdepodobne ste niekedy videli osamelý, odhodený matrac na rohu ulice alebo na ceste. Možno ste už tiež raz jeden odniesli na smetisko na zber spolu s odpadkami. Pravdepodobne už nebol pohodlný alebo bol opotrebovaný, takže niet divu, že nastal čas na nový matrac. Vedeli ste však, že matrace sú veľkou zložkou skládkového odpadu z domácností na celom svete vďaka zložitému zloženiu lepených materiálov? Objavte kvalitné, trváce a udržatelné matrace Auping.

Len v Holandsku je každý rok vyhodených asi 1,5 milióna matracov. V Európe toto číslo dokonca vyskočilo na 35 miliónov a v USA na 20 miliónov. Mnoho matracov končí práve na skládke, kde sa z nich približne 2/3 spaľuje.

Auping verí v obehové hospodárstvo

Teda hospodárstvo, v ktorom sa eliminuje odpad a výrobky a suroviny sa opätovne používajú. Auping je prvá značka v spánkovom priemysle so systémom spätného odberu pre starostlivé spracovanie použitých matracov. Na jar roku 2020 dosiahli „status B Corp“, čo je prestížny certifikát za udržateľnosť.

„Máme ambíciu urobiť cirkulárnosť východiskovým bodom všetkých našich produktov a procesov.“

Napríklad redizajnujú výrobky, používajú moderné, vysoko kvalitné materiály a rozvíjajú spätné toky. Vyrábajú matrace, z ktorých je možné všetky diely znovu použiť v nových matracoch. Týmto zatvárajú slučku v ich cirkulárnej ekonomike.

„Zaručujeme kvalitný nočný odpočinok na matraci, ktorý je vyrobený z poctivých a najlepších materiálov.“

Cieľom spoločnosti Auping je byť do roku 2030 úplne cirkulárny.

S láskou,